StoryEditorWiadomości rolnicze

Ferie w Muzeum: inspirujące i arcyciekawe zajęcia dla dzieci w Muzeum!

13.01.2023., 13:01h
Chociaż w Wielkopolsce ferie rozpoczynają się pod koniec stycznia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby już dziś dzieciakom zaplanować atrakcyjny wypoczynek od szkolnej rzeczywistości. Jak zawsze z ciekawą ofertą na ferie wychodzi Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Zapisz swoje dzieci już dziś!

Muzeum Rolnictwa w Szreniawie zaprasza dzieciaki i ich opiekunów na dwa tygodnie pełne przygód!

Zajęcia będą odbywać się w grupach od 10 do 25 osób (grupy zorganizowane oraz indywidualni zwiedzający), będą trwały ok. 1,5 godzin, od 11:00 do 12:30. Bilet wstępu wynosi 25 zł od osoby lub 60 zł od rodziny (bilet upoważnia do zwiedzania ekspozycji i uczestnictwa w warsztatach).

Jaki jest harmonogram zajęć?

  • I tydzień – Ptaki, nasi przyjaciele: 30.01. – 03.02.2023 r., godz. 11:00

Organizatorzy gwarantują, że pierwszy tydzień dedykowany będzie miłośnikom ptaków. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak pomagać ptakom w kłopotach i czym je dokarmiać, by nie zaszkodzić ich zdrowiu. Każde dziecko ozdobi ptaszka wyciętego ze sklejki. Na koniec wszyscy zobaczą wybrane przez nas muzealne ekspozycje, na których znajdują się ptaki.

  • II tydzień – Dzieciaki lepią zwierzaki: 06.02. – 10.02.2023 r., godz.11:00

W drugim tygodniu ferii uczestnicy będą mogli ulepić z gliny figurki swoich ulubionych zwierząt. Inspiracji uczestnicy dla młodych twórców będzie wizyta w budynku, w którym mieszkają nasze zwierzęta gospodarskie – krowy, konie, kozy, owce, woły i króliki. Podczas zajęć będzie można obejrzeć piękne rzeźby i naczynia z gliny.

Jak dojechać do Muzeum w Szreniawie?

Z Poznania do Szreniawy, oprócz podróży samochodem, można dostać się na dwa sposoby: pociągiem albo komunikacją miejską. Pociąg Kolei Wielkopolskich wyrusza z Dworca Głównego i przejeżdża przez przystanek Dębiec. Cała podróż trwa ok. 20 min, a sam przystanek Szreniawa znajduje się tuż przy Muzeum.

Do Szreniawy można dostać się autobusami linii: 703, 705, 707, które wyruszają z Górczyna. Jazda autobusem zajmuje także ok. 20 minut, a następne dodatkowe  5–6 min dotarcie do Muzeum.

Jak zapisać się na warsztaty?

Organizatorzy podają, że zapisy na udział w warsztatach przyjmuje Dział Edukacji i Wydawnictw, tel. 61 810 76 29 wew. 61, 62, 63 lub pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Atrakcyjne zajęcia także podczas weekendów

To nie wszystko co przygotowało dla dzieci Muzeum w Szreniawie. Także w weekendy podczas ferii będzie się tam działo. A w programie - rodzinne warsztaty!
Na fanpage‘u Muzuem znajduje się informacja, że w dniu
  • 5.02.2023 – zaplanowane są warsztaty składania karmników dla ptaków. Zajęcia odbędą się o godz. 12:00.  
Każda rodzina będzie mogła własnoręcznie wykonać karmnik dla ptaków. Najmłodsi uczestnicy ozdobią też ptaszki wycięte ze sklejki. Ponadto wszyscy dowiedzą się, jak pomagać ptakom w kłopotach i czym je dokarmiać, by nie zaszkodzić ich zdrowiu.
  • 12.02.2023 – zaplanowane są warsztaty plastyczne - Lepimy zwierzęta, godz. 12:00
Uczestnicy będą lepić z gliny figurki swoich ulubionych zwierząt. Inspiracją dla młodych twórców będzie wizyta w budynku, w którym mieszkają muzealne zwierzęta gospodarskie – krowy, konie, kozy, owce, woły i króliki. Podczas zajęć będzie można obejrzeć piękne rzeźby i naczynia z gliny.
Szczegóły spotkań (cena, czas trwania) dostępne są na naszej stronie www: https://muzeum-szreniawa.pl/rodzinne-warsztaty-weekendowe/
Zapisy na warsztaty również przyjmuje Dział Edukacji i Wydawnictw, tel. 61 810 76 29 wew. 61, 62, 63

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
fot.  Muzeum w Szreniawie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. luty 2024 15:06