StoryEditorCiekawostki

HIT! Kozy uczą ludzi surfowania na desce [FILM]

07.04.2021., 15:04h
Kozy są inteligentnymi i sprytnymi stworzeniami. A jak się okazuje, są także doskonałymi surferami. W jednej ze szkół surfowania kozy towarzyszą uczniom na deskach na oceanie. Jak dokładnie funkcjonuje kozia szkoła surfowania?

Historia z Kalifornii to doskonały przykład tego, że każdy z nas może nauczyć się czegoś nowego w swoim życiu. Nie od dziś wiadomo, że kozy są inteligentnymi i sprytnymi stworzeniami. Amerykański surfer Dana McGregor nauczył swoje kozy surfowania po falach!

Jak udało się nauczyć kozy serfować na desce?

Misją Amerykanina i jego „Surfing Goes” jest niesienie radości światu i każdemu z nas poprzez surfowanie czy pływanie z… kozami.

Kiedy kilkanaście lat temu Dana McGregor kupił swoją pierwszą kozę o imieniu Goatee, nawiązał ze zwierzęciem bardzo silną więź. Na tyle silną, że Goatee zamiast spędzać czas w przydomowym ogródku, towarzyszyła mu także na plaży, kiedy zamierzał surfować na desce.
Po jakimś czasie z ciekawości, postanowił sprawdzić czy i zwierzę poradzi sobie z utrzymaniem równowagi podczas pływania na falach. Okazało się, że tak.

Szkoła surfowania w towarzystwie kozy

I w ten sposób w jego głowie narodził się pomysł na biznes: nauka surfowania w towarzystwie.. kozy.  Szkoła surfingu Surfing Goat działa już od 10 lat, a schedę w wspieraniu lekcji po nieżyjącej już Goatee przejęły jej dzieci, Pismo i Gover. W zajęciach biorą udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Inna atrakcja tego miejsca jest zwiedzanie okolicy i rezerwatu Pismo Preserve w towarzystwie kóz. Każdy odwiedzający ma okazję napić się także świeżego koziego mleka.

Kozioł Pismo gwiazdą szkółki surferów

Sam Amerykanin jest także autorem kilku książek dla dzieci z koza w roli głównej.
Obecnie gwiazdą szkółki jest kilkuletni kozioł Pismo, który jest bardzo zdolny i uwielbia się uczyć nowych sztuczek. Amerykanin nagrał na jego cześć nawet zabawną piosenkę pt: „Pismo is his Name ".

Przekonajcie się sami!

 
Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcie: fanpage Surfing Goats
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 19:23