StoryEditorTargi rolnicze

Kiedy odbędą się Krajowe Dni Pola 2021 w Minikowie?

16.05.2021., 07:05h
Ponad 500 odmian roślin uprawnych na 13 ha, pokazy oraz relacje internetowe z poletek, konsultacje i porady specjalistów. Do tego cykl konferencji dotyczących Zielonego Ładu. Tak mają wyglądać Krajowe Dni Pola 2021 w Minikowie. Kiedy odbędą się te targi rolnicze?

Zielony Ład na Krajowych Dniach Pola w Minikowie

Krajowe Dni Pola Minikowo, które w tym roku odbywają się pod hasłem Europejskiego Zielonego Ładu, zaplanowano na 19–20 czerwca. Już teraz można jednak zwiedzać poletka doświadczalne.

Z kolei od 14 do 17 czerwca będzie można wziąć udział w cyklu konferencji, których tematami w poszczególnych dniach będą kolejno:

  • "Plan strategiczny (wersja II po konsultacjach) Wspólnej Polityki Rolnej 2023–2027,
  • "Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu – budowa regionalnych partnerstw";
  • "Grupy Operacyjne (EPI – AGRI) – przegląd krajowych rozwiązań na rzecz innowacji w rolnictwie (nauka – rolnicy – przedsiębiorcy – doradztwo)", 
  • "Instytuty Badawcze i Uczelnie, otoczenie rolnictwa na rzecz Zielonego Ładu w Polsce".

Targi rolnicze w Minikowie w formie wirtualnej i stacjonarnej

Organizatorzy, czyli Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, wspólnie ze współorganizatorami przewidują dwie formy udziału w tym święcie pola – stacjonarną i wirtualną.
Program tegorocznych KDP Minikowo 2021 jest bardzo bogaty. Na 13 ha rolnicy będą mogli obejrzeć ponad 500 odmian roślin uprawnych. Oprócz zwiedzania poletek doświadczalnych przewidziano liczne pokazy, relacje internetowe "na żywo" z poletek, konsultacje i porady specjalistów.

Oprócz wydarzenia centralnego będą odbywać się imprezy towarzyszące organizowane przez UTP, ODR-y i instytuty lokalnie w różnych częściach kraju.

Impreza polowa w Kamieniu Śląskim koło Opola "Opolagra 2021" z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce została przeniesiona na 3–5 września 2021 roku.

Magdalena Szymańska
Fot. KPODR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 09:06