StoryEditorWypadki

Kobieta ciężko ranna podczas siewu zbóż [FOTO]

08.04.2022., 07:04h
Wczoraj na jednym z pól we wsi Wymyśle Polskie (woj. mazowieckie) doszło do wypadku podczas prac polowych. Poszkodowana została kobieta, której jedna z kończyn górnych utknęła w maszynie rolniczej poszkodowaną do szpitala zabrał helikopter LPR.

Płock. We wsi Wymyśle Polskie siewnik wciągnął rękę kobiety

Do wypadku doszło 7 kwietnia we wsi Wymyśle Polskie (woj. mazowieckie). Tam w godzinach popołudniowych siewnik wciągnął kończynę górną kobiety. Na miejsce udały się strażackie zastępy oraz naziemny i powietrzny zespół pogotowia ratunkowego, a także policja.

Z uwagi na trudnodostępny teren strażacy kilkaset metrów do miejsce musieli pokonać piechotą. W tym czasie na miejscu lądował już helikopter LPR.

Ranna do szpitala

Kobieta, która została uwięziona przez siewnik, przez cały czas działań ratowniczych była przytomna. Lekarz nadzorujący pracę strażaków uznał, że nie powinno się w warunkach polowych wyjmować obcego ciała z kończyny poszkodowanej. Zdecydowano się więc wyciąć element maszyny rolniczej i dopiero w szpitalu został on usunięty z ręki kobiety.

Apel o rozwagę

Strażacy apelują o ostrożność i rozwagę podczas praca polowych przed sezonem. Chwila nieuwagi może skończyć się w najlepszym przypadku jak wyżej, ale konsekwencje nierzadko są o wiele gorsze. Strażacy przypominają, żeby przed rozpoczęciem pracy dokładnie sprawdzić wszystkie elementy sprzętu rolniczego, a w szczególności osłony, a przy ewentualnej awarii unikać sytuacji próby naprawy ich przy załączonej maszynie rolniczej.

Michał Czubak
Fot. OSP Słubice

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 08:24