StoryEditorWiadomości rolnicze

Ministerstwo rolnictwa uruchamia ankietę. Pyta rolników, jakich chcą ułatwień

14.01.2022., 11:01h
Ministerstwo Rolnictwa chce zminimalizować biurokrację dla rolników i ułatwić im prowadzenie działalności. Wpadło więc na pomysł uruchomienia ankiety, w której każdy rolnik będzie mógł wskazać, jakich zmian oczekuje. 

Ministerstwo rolnictwa pyta rolników, jakich uproszeń oczekują

Planowane uproszczenia dla rolników mają dotyczyć zmniejszenia biurokracji oraz ułatwień w zakładaniu i prowadzeniu działalności rolniczej i związanej z rolnictwem. 

- Celem jest uwolnienie wiejskiej działalności gospodarczej i zapewnienie jak najlepszych warunków rozwoju również dla małych i średnich gospodarstw – czytamy w komunikacie MRiRW.

Chcesz zmienić prawo? Zaangażuj się

Ministerstwo Rolnictwa zachęca rolników, by zgłaszali własne propozycje i współtworzyli listę zmian, które warto byłoby wprowadzić. Zgłaszać można również sugestie zmian w obowiązującym prawie i procedurach. Te zaś często bywają skomplikowane, niezrozumiałe lub wręcz są ułożone tak, by utrudnić przedsiębiorcom planowaną działalność.

Jak składać swoje propozycje?

Sugestie zmian w procedurach i prawie można składać do 31 marca 2022. Aby to zrobić, należy wypełnić ankietę, zamieszczoną na stronie ministerstwa rolnictwa. Jest ona anonimowa – jedynym określeniem zgłaszającego jest kategoria: doradca rolniczy, izba rolnicza, jednostka samorządu terytorialnego, organizacja pozarządowa, pracownik naukowy, przedsiębiorca, rolnik, związek zawodowy lub branżowy, inne.

Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach:

  • zmniejszenie wymagań biurokratycznych w rolnictwie,
  • ułatwienia dla prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich,
  • ułatwienia w rozpoczęciu działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.
Link do ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/696712/radyklane-uproszczenia-dla-rolnikow.html

Zuzanna Ćwiklińska, fot. pixabay.com
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 18:23