StoryEditorPolicja

Nastolatek podpalił 30 bel słomy, żeby rozładować emocje

21.12.2019., 20:12h
18-letni chłopak został zatrzymany przez policjantów z Białej Podlaskiej. Został oskarżony o podpalenie stogu słomy. Nastolatek tłumaczył, że podłożył ogień, aby rozładować emocje. Kilka miesięcy wcześniej niemal w tym samym miejscu inny nastolatek spalił 140 bel słomy z powodu zawodu miłosnego.

Biała Podlaska: 18-latek odpowie za podpalenie stogu z 30 belami słomy 

W piątek 20 grudnia 2019 roku Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej poinformowała o zatrzymaniu 18-letniego chłopaka w sprawie podpalenia stogu w jednym z gospodarstw. 

Służby ratunkowe zostały poinformowane 29 października około godz. 1.00 w nocy o wybuchu pożaru stogu w Starym Sławacinku (powiat bialski, woj. lubelskie). W wyniku pożaru doszczętnie spłonęło 30 bel słomy, a poszkodowany rolnik oszacowało swoje straty na 1300 złotych. Służby wówczas ustaliły, że pożar prawdopodobnie wybuchł na skutek podłożenia ognia. 

W tej sytuacji sprawą trafiła do śledczych z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Policjanci ustalili, że za podpalenie stogu może odpowiadać 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Został on zatrzymany i doprowadzony do komendy. Tam usłyszał zarzut podpalenia i przyznał się do winy.

Młodzieniec nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Twierdził jedynie, że zrobił to, by rozładować swoje emocje. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa KMP w Białej Podlaskiej.

 

19-latek spalił 140 bel słomy przez zawód miłosny

To kolejna tego typu sprawa w tym regionie. W sierpniu 2019 roku przy ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej, czyli zaledwie kilkaset metrów od Starego Sławacinka, spłonęło 140 bel słomy o wartości ok. 7 tys. złotych. 

Mundurowi ustalili wówczas, że za pożar stogu odpowiada 19-latek, który pokłócił się ze swoją dziewczyną i podkładając ogień pod słomę także chciał rozładować swoją frustrację


Więcej na ten temat można przeczytać w artykule:

19-latek przez zawód miłosny podpalił 140 bel słomy

19-latek przez zawód miłosny podpalił 140 bel słomy 

Paweł Mikos
Fot. OSP Sławacinek Stary

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. wrzesień 2023 08:11