StoryEditorWiadomości rolnicze

19-latek przez zawód miłosny podpalił 140 bel słomy

23.08.2019., 19:08h
Woj. lubelskie: nastolatek spod Białej Podlaskiej został oskarżony o podpalenie stogu 140 bel słomy. Powodem miało być jego wzburzenie po kłótni z dziewczyną. Młody mężczyzna może za to trafić do więzienia na kilka lat. 

Nastolatek po kłótni z dziewczyna w złości podpalił 140 bel słomy

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 18 na 19 sierpnia 2019 r.) w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej doszło do dużego pożaru stogu. W jego wyniku spalonych zostało aż 140 bel słomy o wartości ok. 6–7 tys. słomy. Strażacy walczący z żywiołem dość szybko ustalili, że do pożaru doszło w wyniku podłożenia ognia. 

Z tego powodu sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do spraw Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Policjanci ustalili, że za podpalenie może odpowiadać 19-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Został on zatrzymany przez mundurowych i w trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

– W rozmowie z zatrzymującymi go policjantami przyznał, że powodem jego działania był zawód miłosny. Nastolatek pokłócił się ze swoją dziewczyną i w ten sposób próbował rozładować swoje emocje. Przyznał, że przed zdarzeniem pił alkohol – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa KMP w Białej Podlaskiej.

Za podpalenie i zniszczenie mienia 19-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Na dodatek wcześniej nastolatek odpowiadał już za kradzież. O tym jaka spotka go kara zdecyduje sąd.  

Paweł Mikos za informacja bielskiej komendy policji
Fot. KMP w Białej Podlaskiej

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 20:54