StoryEditorWypadki

Osobówka wjechała w tył Ursusa, ale to starszy rolnik dostał mandat

01.03.2021., 10:03h
25 lutego na trasie Szymanowo - Słupia Kapitulna w okolicy Kowalików (Wielkopolska) zderzyły się Ursus C-360 i Toyota. 76-letni traktorzysta został ukarany mandatem.

Pod Rawiczem toyota wbiła się w ciągnik rolniczy

Zdarzenie drogowe, w którym na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, miało miejsce w miniony czwartek około godziny 18. Było to już po zmroku. Na prostym odcinku drogi zderzyły się Ursus C360 z przyczepionym do niego rębakiem oraz Toyota Celica.

Nie było to czołowe zderzenie, tylko najechanie na tył ciągnika rolniczego. Jednak całemu zajściu nie jest winien 26-latek, który kierował Toyotą. Policjanci za spowodowanie kolizji mandatem karnym ukarali kierowcę traktora.

Traktorzysta ukarany 500 zł mandatem

Policjanci z Rawicza ustalili, że jedynym winnym całego zdarzenia jest 76-letni traktorzysta. Mężczyzna bowiem poruszał się ciągnikiem rolniczym z rębakiem, który nie był oświetlony. To spowodowało, że 26-latek zbyt późno zauważył ciągnik rolniczy i nie zdołał wyhamować. Wjechał w tył maszyny.

Za spowodowanie kolizji 76-latek został ukaranym 500 zł mandatem karnym.

Mundurowi apelują do rolników

Policjanci z Rawicza zdecydowali się wystosować apel do rolników.

Apelujemy do właścicieli maszyn rolniczych o właściwe ich oświetlanie i sprawdzanie stanu technicznego, a także o ostrożność i rozwagę w czasie kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że nieoświetlone maszyny rolnicze oraz oświetlone w sposób nieprawidłowy stwarzają duże zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. To przede wszystkim od samych kierowców, od naszej rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, ale również szacunku dla innych zależy bezpieczeństwo na drogach”. – czytamy w apelu mundurowych.

Michał Czubak
Fot. PSP Rawicz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 19:07