StoryEditorKonkurs

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „Innowacyjny Rolnik”

24.01.2019., 15:01h
Jeszcze tylko tydzień, do czwartku 31 stycznia 2019 roku czekamy na zgłoszenia do konkursu „Innowacyjny Rolnik”.

Szukamy innowacyjnych rolników i rolniczek!

Tylko do czwartku 31 stycznia 2019 roku czekamy na zgłoszenia do konkursu „Innowacyjny Rolnik”. Do udziału w plebiscycie zachęcamy wszystkich rolników i przedsiębiorców z obszarów wiejskich, którzy wprowadzili w swoim gospodarstwie nietypowe i nowatorskie rozwiązania. Mogą one dotyczyć metody uprawy roślin lub chowu zwierząt, poprawy opłacalności, nowych sposobów sprzedaży czy wprowadzenia zupełnie nowych produktów. 

Innowacyjne Rolnictwo to pomysł, a nie kapitał

Konkurs „Innowacyjny Rolnik” ma za zadanie pokazać, jak bardzo kreatywni i zaradni są polscy rolnicy, którzy są w stanie modernizować gospodarstwa nawet przy bardzo ograniczonym budżecie. Mamy nadzieję, że patrząc na działania osób, które zdobędą tytuł Innowacyjnego Rolnika, inni zainspirują się wdrożonymi rozwiązaniami i usprawnią własne gospodarstwa. Każdy rolnik i przedsiębiorca z obszarów wiejskich może zgłosić się do naszego konkursu - zwłaszcza, że tytuł Innowacyjnego Rolnika będzie przyznany w czterech kategoriach

  • innowacyjne gospodarstwo rodzinne, 
  • innowacyjne gospodarstwo agroturystyczne, 
  • innowacyjny rolniczy handel detaliczny i innowacyjna sprzedaż bezpośrednia, 
  • innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi (pozarolnicza działalność gospodarcza).


Zwycięstwo to nie tylko tytuł czy dyplom, ale także laptop. A nawet 4 laptopy! 

Zwycięzcy każdej z kategorii konkursowych oprócz tytułu wygrają nowoczesny laptop. Chcemy także dodatkowo wyróżnić ich działalność, dlatego wręczenie nagród nastąpi podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce na początku marca 2019 roku. Podczas tego jednego z najważniejszych wydarzeń w polskim i europejskim rolnictwie będą prezentowane najnowocześniejsze rozwiązania dla branży rolnej oraz prowadzone debaty na temat przyszłości naszego rolnictwa.

W EFR wezmą udział ministrowie rolnictwa z kilkunastu państw świata oraz europejscy politycy najwyższego szczebla. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać do nas zgłoszenie, a w nim opisać krótko innowacyjne działania wprowadzone w swoim gospodarstwie, zilustrować je zdjęciem oraz wskazać kategorię, w której ma być oceniane. Zgłoszenia do konkursu można dokonać poprzez stronę internetową www.innowacyjnyrolnik.pl.

pm
Na zdjęciu: Tytuł Innowacyjnego Rolnika 2018 w kategorii "Innowacyjne gospodarstwo agroturystyczne" zdobyła "Doboszówka" z woj.lubelskiego, prowadzona przez Marcina i Małgorzatę Doboszów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 08:22