StoryEditorPolicja

Policjant na spacerze odnalazł skradzionego Ursusa. Gdzie go ukryli złodzieje?

08.09.2021., 19:09h
Spacerując można natknąć się na wiele rzeczy. Niektóre z nich potrafią wprawić w osłupienie. Z pewnością takiego znaleziska nie spodziewał się odkryć mł. asp. Błażej Potocki z KPP w Zgierzu (woj. łódzkim). Policjant spacerując znalazł… ukrytego, skradzionego Ursusa.

Policjant na spacerze odnalazł skradzionego Ursusa

3 września policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego (woj. łódzkie) przyjęli zgłoszenie o skradzionym ciągniku rolniczym. Rolnik utracił Ursusa o wartości około 15 tys. zł. Gospodarz jednak długo nie musiał czekać na zwrot ciągnika. Traktor już następnego dnia trafił do prawowitego właściciela. A to dzięki przypadkowi i młodszemu aspirantowi Błażejowi Potockiemu.

Policjant z KPP Zgierz w czasie wolnym od służby, na spacerze, natrafił na ukryty w kukurydzy traktor. Okazało się, że jest to właśnie ten ciągnik rolniczy, który został zgłoszony, jako ukradziony.

Policjant na spacerze odnalazł skradzionego Ursusa. Gdzie go ukryli złodzieje?

Jego uwagę przykuły ślady wygniecione w polu kukurydzy. Gdy policjant ruszył ich śladem znalazł ukryty wśród roślin ciągnik rolniczy.” – informuje zgierska policja.

Złodzieje ukradli 2 ciągniki warte 450 tys. zł

Takiego szczęścia nie mieli rolnicy z Kaszub i Podlasia. Jednego dnia skradziono im traktory marki Deutz-Fahr. Jeden był wart 200, a drugi 250 tys. złotych. Rolnicy mają nadzieję, że pojazdy uda się odzyskać. Liczą, że pomoże w tym nagroda za pomoc w odzyskaniu skradziony pojazdów. W obu przypadkach oferują 50 tys. zł nagrody.

Michał Czubak
Fot. KPP Zgierz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
31. maj 2024 01:25