StoryEditorPolska

Protest rolników: Michał Kołodziejczak z Agro Unii zakuty w kajdany!

21.10.2020., 12:10h
Podczas protestów rolników w Koszutach pod Środą Wielkopolska policja zatrzymała Michała Kołodziejczaka, lidera Agro Unii. Policjanci skuli lidera rolniczych protestów. „Rozkuj go!” – skandują rolnicy w stronę policjantów.

Kołodziejczak skuty przez policjantów

W środę 21 października 2020 roku w całym kraju odbywają się protesty rolników.

– Cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkowali w latach 90. To musi być prawdziwy problem, kiedy ludzie w jednym dniu wychodzą na drogi w setkach miejsc – zapowiadał wczoraj Michał Kołodziejczak, prezes Agro Unii.

Na DK 11 pod Środą Wielkopolską w Koszutach rolnicy rozłożyli na  drodze brony, podpalili także słomę i opony. Doszło także do przepychanek miedzy rolnikami a policjantami. Tu w protestach rolników brał udział m.in. Michał Kołodziejczak.

W pewnym momencie mundurowi postanowili zatrzymać Michała Kołodziejczaka, lidera Agro Unii. Najpierw mundurowi powalili go na ziemię, a następnie zakuli w kajdanki.

– Rozkuj  go! Rozkuj  go! Rozkuj  go! – zaczęli skandować zebrani rolnicy.

 

Kołodziejczak: blokada będzie trwała aż do czasu kontaktu ze strony premiera

Mimo tego policjanci zaprowadzili lidera Agro Unii do radiowozu. Dopiero po ok. 10-15 minutach został on wypuszczony z radiowozu.

– Policjanci nadużyli swoich uprawnień. Nie mama pojęcia dlaczego zostałem skuty. Zostałem tylko spisany – relacjonował Michał Kołodziejczak.

Lider Agro Unii dodał, że blokada w Koszutach będzie tak długo trwała dopóki premier nie ustali dokładnego terminu spotkania z rolnikami.

– Chyba, że policjanci każdego z nas wyniosą – podsumowuje lider Agro Unii.

 

Paweł Mikos

Fot. Agro Unia

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 22:37