StoryEditorwypadki w rolnictwie

Puławy: rolnik przygnieciony przez ciągnik. Potrzebna pomoc LPR

25.08.2019., 08:08h
Do poważnego wypadku doszło na jednym z pól pod Puławami. Podczas zwożenia słomy ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł rolnika. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W Skrudkach ciągnik przygniótł rolnika 

W sobotę 24 sierpnia 2019 roku około godz. 11.00 służby ratunkowe w powiecie puławskim (woj. lubelskie) zostały poinformowane o wypadku na jednym z pól pomiędzy miejscowościami Skrudki i Parafianka. Na miejsce zostało wysłanych 5 zastępów straży pożarnej: dwa z PSP w Puławach oraz po jednym z PSP Ryki, OSP Skruki, OSP Żyrzyn.  

– Ze wstępnych informacji przekazanych przez dyżurnego SKKP wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy traktorzystę poza kabiną ciągnika – podaje przedstawiciel OSP Żyrzyn.

Jak informuje podkom. Ewa Rejn–Kozak, oficer prasowy KPP w Puławach 59-letni rolnik z gminy zyrzyn miał zwozić baloty słomy przy pomocy ciągnika z przednim ładowaczem. Prawdopodobnie przez to, że na widłach ładowacza znajdowała się bela słomy, to rolnik nie zauważył studzienki melioracyjnej przed nim i najechał kołem na nią. Wówczas ciągnik przewrócił się na bok i przygniótł mężczyznę. 

W miejscowości Skrudki ciągnik przewrócił się i przygniótł rolnika
Rolnik miał nie zauważyć studzienki melioracyjnej i najechać na nią kołem ciągnika. Wówczas traktor przewrócił się na bok i przygniótł mężczyznę (Fot. OSP Żyrzyn)  

Rannego rolnika zabrał śmigłowiec LPR

– Pierwszej pomocy udzielili rolnikowi mężczyźni, którzy pracowali na sąsiednich polach. Oni też wezwali pomoc – mówi Ewa Rejn–Kozak.

Stan rolnika był na tyle poważny, że pracujący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego z Baranowa postanowił wezwać na pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec LPR – Ratownik 7 – zabrał rannego mężczyznę do szpitala w Lublinie. 

Obecnie policjanci z KPP w Puławach ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. 

Do wypadku doszło na jednym z pól we wsi Skrudki pod Puławami

 

Paweł Mikos 
Fot. OSP Żyrzyn 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 21:39