Zmarł Ryszard Szczepanikfot. arch. TPR
StoryEditorOSTATNIE POŻEGNANIE

Pożegnanie Ryszarda Szczepanika

14.01.2024., 09:40h
Krzysztof WróblewskiKrzysztof Wróblewski
4 stycznia br. na Cmentarzu Bródnowskim pożegnaliśmy Redaktora Ryszarda Szczepanika, który przez blisko 30 lat pracował w prasie rolniczej, a swój dziennikarski staż zaczął wcześniej – w Głosie Pracy.

Ostatnia droga Ryszarda Szczepanika

Śp. Ryszard Szczepanik swój debiut w prasie ugorowej rozpoczął w 1982 roku w „Gromadzie – Rolniku Polskim”. Pracował też w „Gromadzie Rolników” oraz w „Gazecie Rolniczej”. Następnie, dołączył do Zespołu Redakcyjnego „Tygodnika PLON”. Śp. Ryszard Szczepanik był bardzo doświadczonym dziennikarzem – mocnym filarem sekretariatu redakcji „Poradnika Rolniczego”. Naszym Czytelnikom wypada tutaj wyjaśnić, że sekretariat redakcji to takie miejsce, w którym przygotowywany jest pod względem zawartości treści i pod względem techniczno-graficznym każdy numer „Poradnika Rolniczego” – według planu opracowanego na posiedzeniu kierownictwa redakcji.

Śp. Redaktor Szczepanik uczestniczył aktywnie w redagowaniu 400 numerów wydań „Poradnika Rolniczego” i dopiero w styczniu 2012 roku, w wieku 72 lat, odszedł na emeryturę. Szczególnie duży wkład Redaktor Ryszard Szczepanik włożył w redagowanie takich dodatków naszego tygodnika, jak: „Poradnik Łowicki”, „Kolski Poradnik Rolniczy”, „Polska Wieś” – organu Krajowej Rady Izb Rolniczych, „Wieś Mazowiecka” czy też „Wieś Dolnośląska”. Ryszard był także dziennikarzem sportowym o olbrzymiej wiedzy. Był bardzo koleżeński i bardzo chętnie pomagał w pracy młodym dziennikarzom. Można też powiedzieć, że jak przystało na doświadczonego dziennikarza, miał cięty, a nawet czasami zbyt ostry język. Jednak, z reguły krytykował kierownictwo redakcji. Ale to była zwykła dziennikarska, konstruktywna krytyka. Jak w rodzinie!

Żegnaj Ryszardzie. Spoczywaj w spokoju. Niech Ci ziemia lekką będzie.

Krzysztof Wróblewski – były redaktor naczelny „Poradnika Rolniczego” oraz zespół: Beata Dąbrowska, Alicja Moroz, Joanna Jędrysiak, Marek Kalinowski, Przemysław Staniszewski, Andrzej Rutkowski, Małgorzata Wyrzykowska, Krystyna Nowakowska, Małgorzata Janus, Magdalena Paulinek, Mariusz Eliasz.

Krzysztof Wróblewski
fot. arch. TPR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 07:47