Akcja społeczna izb rolniczychJózef Nuckowski, KRIR zrzut ekranu
StoryEditorAKCJA IZB ROLNICZYCH

Rolnicy zapowiadają kontrolę towarów z Ukrainy. Wkrótce rusza społeczna akcja

15.02.2024., 13:00h
Izby rolnicze organizują się i chcą kontrolować ciężarówki wjeżdżające do Polski z ukraińskimi towarami. Kiedy początek akcji?

KRIR odpowiada na apele rolników z granicy

Od kilku dni na granicach Polski z Ukrainą rolnicy na własną rękę kontrolują transporty towarów rolno-spożywczych i proszą o przyjazd innych producentów rolnych na tzw. zmianę. Jak się okazuje, Krajowa Rada Izb Rolniczych zamierza organizować transporty rolników na granicę. Jak to będzie działać?

Akcja przemiennej kontroli na granicy z UA

Jak informuje Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, 22 lutego br. zostanie podjęta decyzja o zorganizowaniu akcji przemiennej kontroli produktów rolniczych przywożonych do kraju z Ukrainy, w której będą musieli uczestniczyć przedstawiciele izb z całej Polski.

Izby rolnicze będą wysyłać rolników na granicę

Każda izba rolnicza w Polsce zostanie zobligowana do wysłania opłaconego autokaru wraz ze swoimi przedstawicielami (ochotnikami) na granicę z Ukrainą, w celu kontrolowania przewożonych towarów. Jest to odpowiedź na apele ze strony rolników, którzy są już obecni na granicy i potrzebują wsparcia. Autokary będą wyjeżdżały na granicę w określonej kolejności.

Jak informują izby, więcej informacji na ten temat pojawi się wkrótce, jednak już teraz zapewniają, że akcje na granicy będą trwały jeszcze przez długi okres, dlatego przedstawiciele izb będą potrzebni również później.

Przeczytaj również: Rolnik z Warmii grzmi: po co mamy siać, jak chłam z Ukrainy zalewa nasz rynek? [WIDEO]

A już 20 lutego kolejny ogólnopolski protest rolników, o czym więcej przeczytasz w artykule:

image
Protesty rolników w Polsce

Kolejna fala protestu rolników. 20 lutego stanie cała Polska! Gdzie strajki?

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: KPIR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 15:09