Telus zapowiada kontrolę marketówMRiRW/Canva
StoryEditorWIADOMOŚCI ROLNICZE

Telus zapowiada kontrolę marketów. "Będą prowadzone z zaskoczenia"

19.06.2023., 10:00h
Minister rolnictwa Robert Telus zapowiedział, że w najbliższym czasie będą prowadzone kontrole w sieciach dyskontów, hiper- i supermarketów w całej Polsce. Celem tych kontroli jest sprawdzenie, czy sklepy przestrzegają przepisów dotyczących jakości i pochodzenia produktów spożywczych, a także czy nie stosują nieuczciwych praktyk handlowych.

Minister rolnictwa zapowiada kontrole w marketach

Minister rolnictwa Robert Telus, podczas briefingu prasowego Głównego Inspektora Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych z okazji 20-lecia istnienia Inspekcji, zapowiedział powrót akcji kontrolnej do marketów. Chodzi o to, by sprawdzić, co trafia na polskie stoły i czy żywność na sklepowych półkach jest prawidłowo oznakowana.

– Mówimy tu przede wszystkim o koncernach, supermarketach. Taka akcja będzie kolejny raz prowadzona w Polsce po to właśnie, żeby konsumenci nie byli wprowadzani w błąd – powiedział minister.

Inspektorzy będą kontrolować dyskonty z zaskoczenia

Minister dopytywany o szczegóły kontroli nie chciał udzielać żadnych informacji. Nie podał daty, kiedy on ruszą, jednak zaznaczył, że będą to działania inspektorów prowadzone z zaskoczenia, tak aby markety i wielkie sieci handlowe, nie były przygotowane do kontroli.

– Nie zdradzę wielu szczegółów, aby te kontrole były dobrze przeprowadzone. To znaczy, żeby były prowadzone bardziej z zaskoczenia. Wszystkie inspekcje w Polsce, które podlegają ministrowi rolnictwa, miały kilka dni temu w tej kwestii odprawę -– mówił Telus.

Michał Czubak
Fot. arch. TPR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 09:20