StoryEditorPolska

Ryszard Zarudzki nowym dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego ODR

07.05.2020., 08:05h
Ryszard Zarudzki, który jeszcze niedawno był wiceministrem rolnictwa odpowiedzialnym za dotacje dla rolników, został nowym szefem Kujawsko-Pomorskiego ODR. Wakat na tym stanowisku był po tym, jak dotychczasowy dyrektor ODR w Minikowie został… wiceministrem rolnictwa.

Zamiana stanowisk między ministerstwem a ODR w Minikowie

Ryszard Zarudzki w poniedziałek 4 maja 2020 roku został powołany na funkcję dyrektora Kujawsko-Pomorskiego ODR w Minikowie.
Do 19 grudnia ubiegłego roku pełnił funkcję wiceministra rolnictwa. Po czym został odwołany a na jego stanowisko powołano Ryszarda Kamińskiego, który przez wiele lat był dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego ODR ODR.

 

Ryszard Zarudzki związany jest z Pomorzem i Kujawami

Ryszard Zarudzki w przeszłości związany był z województwem pomorskim. Pochodzi jednak z podbydgoskiego Wudzynka. Jest doktorem nauk rolniczych. Uczył się w Technikum Rolniczym w Karolewie. Naukę kontynuował na Wydziale Zootechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy).

 

W ministerstwie rolnictwa odpowiadała za dotacje rolnicze i ARiMR

Przez cztery lata był podsekretarzem stanu w resorcie rolnictwa. Odpowiadał m. in. za nadzór nad:

  • ARiMR,
  • ośrodkami doradztwa rolniczego,
  • instytutami podległymi pod MRiRW.

Jednak przede wszystkim był odpowiedzialny za wdrażanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020), czyli głównie dotacje dla rolników na rozwój gospodarstw. W ostatnim okresie blisko dwóch lat pracy projektowaniem nowego okresu programowania Wspólnotowej Polityki Rolnej na lata 2021-2027.

 

Tomasz Ślęzak
Fot. Tomasz Ślęzak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 11:08