StoryEditorPolicja

Skosił trawę, skosił płot. Policja powiedziała STOP

11.07.2019., 14:07h
Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 52-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Pijany kierował ciągnikiem rolniczym z zamontowaną kosiarką rotacyjną, a oprócz trawy skosił… drewniany płot. O zdarzeniu poinformowała żywiecka policja.  

W widowiskowy sposób zakończył prace polowe rolnik w Sopotni Małej (woj. śląskie). W lipcowe popołudnie dyżurny komisariatu policji w Jeleśni otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że ciągnikiem rolniczym kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce, od razu zauważyli podejrzany pojazd i zatrzymali jego kierowcę, mieszkańca powiatu żywieckiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 52-latka okazało się, że traktorzysta miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Był płot a jest kłopot. Kiedy pijany traktorzysta z kosiarki korzysta

W trakcie dalszych czynności ustalono, iż mężczyzna wracał do domu z prac polowych ciągnikiem z zamontowaną kosiarką rotacyjną. Jednak ze względu na swój stan, po zakończeniu koszenia traw zapomniał jej wyłączyć. Efektów nie trzeba było daleko szukać – po drodze mężczyzna skosił także… drewniany płot, obok którego przejeżdżał.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat więzienia. Nam pozostaje przytoczyć jeszcze jedną rymowankę: od wódki rozum krótki.


Oskar Miroszka
fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. listopad 2023 03:44