StoryEditorPolicja

Sprzedał 10 ton gryki, której nie posiadał. Trafił do aresztu

15.06.2021., 17:06h
56-latek stanie przed sądem za oszustwo polegające na sprzedaży 10 ton gryki, której wcale nie posiadał. Mężczyzna wyłudził pieniądze, ale oszustwo nie uszło mu płazem. Wpadł w ręce policji i od razu został tymczasowo aresztowany.

Gryfino. Oszustwo na sprzedaży 10 ton gryki

W październiku ubiegłego roku pewien 56-latek postanowił się wzbogacić tanim kosztem. Na portalu Internetowej Giełdy Rolnej i Towarowej okrzyknął się pośrednikiem w sprzedaży gryki. Oferował 10 ton tej rośliny. Znalazł chętnego, któremu sprzedał towar fizycznie nieistniejący.

Firma, która kupiła od oszusta grykę przelała na wskazany rachunek bankowy równowartość niespełna 40 tys. zł. Zakupionego towaru nigdy się nie doczekała. Sprawa trafiła na policję.

Tymczasowy areszt i sąd dla 56-latka

Policja szybko trafiła na ślad 56-latka, który został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzut oszustwa i do sądu skierowano wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Sąd przychylił się do wniosku. 56-latek został aresztowany. Za kratami spędził więcej, jak trzy miesiące. Sąd przedłużał areszt mężczyźnie i na dzień kierowania aktu oskarżenia do sądu oszust nadal przebywał w areszcie.

Teraz czego go proces sądowy, za który grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat włącznie.

Michał Czubak
Fot. arch. policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
16. czerwiec 2024 22:49