StoryEditorOSP

Strażackie dzieci – przepiękny kalendarz OSP Mąkowarsko [FOTO]

03.11.2019., 11:11h
Ochotnicza Straż Pożarna Mąkowarsko przygotowała niesamowity kalendarz na 2020 rok. W sesji zdjęciowej do kalendarza wzięły udział dzieci strażaków z OSP Mąkowarsko  To już kolejny tak wyjątkowy kalendarz – wcześniej karty zdobił zdjęcia pięknych druhen z OSP Mąkowarsko. 

13 pięknych zdjęć dzieci strażaków na kalendarzu OSP Mąkowarsko

Pod koniec października 2019 roku OSP Mąkowarsko (woj. kujawsko-pomorskie, powiat bydgoski) zaprezentowały przepiękny kalendarz strażacki na 2020 rok – „Strażackie dzieci”. Kalendarz strażacki zdobi 13 zdjęć niezwykłych zdjęć dzieci strażaków z jednostki OSP Mąkowarsko. 

Kalendarz ma format 297 x 430 mm i gramaturę papieru 170 g. Wszystkie karty zostałt złączone metalowa spirala z zawieszką w srebrnym kolorze. Każdy miesiąc zdobi inne zdjęcie, a na dole znajduje się kalendarium zawierające dni miesiąca, zaznaczone niedziele oraz święta. Można w nim znaleźć także informacje kto w danym dniu obchodzi imieniny, a nawet fazy księżyca. 

 

Pieniądze z kalendarza trafią do lokalnej społeczności

Kalendarz „Strażackie dzieci” kosztuje 30 złotych.
Cały dochód ze sprzedaży strażackiego kalendarza na 2020 rok zostanie przekazany na rozwój kulturalny lokalnej społeczności Mąkowarska. 

Kalendarz można kupić u sołtysa Mąkowarska przy ul. Tucholskiej oraz przez Internet na Allegro. Link można znaleźć poniżej: 

KALENDARZ Strażacki 2020 Strażackie Dzieci

 KALENDARZ Strażacki 2020 Strażackie Dzieci z OSP Mąkowarska

Niesamowity kalendarz „Strażacka strona kobiecości”

Niezwykle klimatyczne zdjęcia dzieci strażaków wykonała Iwona Madziąg. Jest to już kolejny wspólny projekt tej fotografki i OSP Mąkowarsko. Wcześniej przygotowano m.in. piękny kalendarz strażacki na 2018 rok pt. „Strażacka strona kobiecości”. 

– Kalendarz jest niepowtarzalny, bo stworzyły go nasze druhny - pokazując strażacką stronę z nieco innej, kobiecej strony, oczywiście z przymrużeniem oka i zachowaniem dystansu – podaje OSP Mąkowarsko. 
Niesamowity kalendarz „Strażacka strona kobiecości”

Kalendarz strażacki dziewczyn z OSP Jeziora Wielkie 

Na podobny pomysł nieco wcześniej wpadły kobiety działające w OSP Jeziora Wielkie. Wydały one kalendarz na 2017 rok, żeby podreperować budżet jednostki. Kalendarz okazał się strzałem w dziesiątkę, a dziewczynami i samą jednostką zainteresowały się media ogólnopolskie, w tym telewizję Co ważne, kalendarz sprzedał się jak ciepłe bułeczki. 

Więcej na ten temat w artykule: 

Ratowniczki – na ratunek straży

 Kalendarz strażacki dziewczyn z OSP Jeziora Wielkie

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Mąkowarska i Iwona Madziąg

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 18:27