StoryEditorWypadki w rolnictwie

Tragedia przy czyszczeniu kombajnu. Gracjanowi amputowano nogę

19.12.2019., 21:12h
Pod Wągrowcem doszło do tragicznego wypadku. Podczas konserwacji kombajnu New Holland noga mechanika została uwięziona wewnątrz maszyny rolniczej. Niestety w wyniku wypadku mężczyzna stracił nogę. Teraz potrzebuje krwi.

Wągrowiec: pod Damasławkiem mechanik ranny podczas czyszczenia kombajnu 

We wsi Wiśniewko pod Damasławkiem (powiat wągrowiecki, woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego wypadku. W jeden z tutejszych firm zajmujących się m.in. skupem zboża oraz świadczeniem usług rolniczych mechanik i operator maszyn rolniczych prowadził prace konserwacyjne w kombajnie New Holland. Kiedy maszyna była uruchomiona, mężczyzna wpadł do zbiornika na zboże i wówczas jego noga została zakleszczona w żmijce, która odprowadza zboże ze zbiornika do rury wyładowczej.

Strażacy, którzy zostali wezwani na pomoc zdecydowali się użyć drabinę mechaniczną, aby uwolnić poszkodowanego z mechanizmu kombajnu. Rannego operatora kombajnu strażacy umieścili go na desce ortopedycznej i ewakuowali. Następnie trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziony do wągrowieckiego szpitala. 

 Wągrowiec: pod Damasławkiem mechanik ranny podczas czyszczenia kombajnu

Gracjan potrzebuje krwi po amputacji nogi

Pomimo, że młody mechanik przeszedł dwie operacje to niestety nie udało się uratować jego nogi. 

OSP Runowo zamieściła apel o pomoc dla poszkodowanego operatora. Każdy kto może powinien oddać krew, bez względu na grupę krwi, ze w skazaniem dla: Gracjan Łochowicz – Szpital Powiatowy w Wągrowcu – Oddział Chirurgiczny. 

– Okażmy wielkie serce dla Gracjana! Niech poczuje nasze wsparcie. Dobro wraca ze zdwojoną siłą – podkreślają strażacy.

Z kolei wągrowiecka policja badają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. 

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Damsławek

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. październik 2023 02:32