StoryEditorWypadki

Tragiczne zderzenie Skody z ciągnikiem. Zginął samorządowiec z Podlasia

11.10.2019., 20:10h
W czołowym zderzeniu ciągnika rolniczego z samochodem osobowym w Zajęcznikach pod Siemiatyczami zginął samorządowiec z Podlasia. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku. 

Pod Zajęcznikami zderzenie ciągnika z samochodem osobowym

W czwartek 10 października 2019 roku około godz. 6.30 rano doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na drodze krajowej 62 w pobliżu miejscowości Zajęczniki pod Siemiatyczami (woj. podlaskie) doszło do czołowego zderzenia ciągnika rolniczego marki John Deere z samochodem osobowym marki Skoda

– Z chwilą dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że kierowca samochodu osobowego znajduję się wewnątrz pojazdu, natomiast kierowca ciągnika rolniczego opuścił pojazd o własnych siłach. Na miejscu śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego – informuje st. kpt. Sylwester Uściniak z KP PSP w Siemiatyczach.

Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu wypadku wskazują, że podczas manewru wyprzedzania kierowca skody zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym z przeciwnego kierunku ruchu.

Policjanci już stwierdzili, że kierowca ciągnika był trzeźwy. Obecnie mundurowi pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

 

W wypadku zginął znany samorządowiec z Siemiatycz

Jak się okazało w tym tragicznym wypadku zginął Bogusław Zduniewicz, 64-letni samorządowiec z Podlasia.
Był on przez wiele lat radnym oraz przewodniczącym rady powiatu siemiatyckiego (w latach 2006 - 2013). Startując z list Siemiatyckiego Porozumienia Wyborczego uzyskał często największą liczbę głosów w wyborach do rady powiatu. W ostatnim czasie był prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach. 

  • Do tragicznego zderzenia czołowego ciągnika ze Skodą doszło na DK–62 w pobliżu miejscowości Zajęczniki pod Siemiatyczami

 

Paweł Mikos 
Fot. Kolizyjne Podlasie/Michał Pikuliński 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2023 00:45