StoryEditorPożary

Tragiczny pożar stodoły pod Wrocławiem. Nie żyją 3 osoby

03.09.2021., 07:09h
Cieszyce to niewielka wieś pod Wrocławiem (woj. dolnośląskie), gdzie w poniedziałek doszło do pożaru, który okazał się być tragiczny w skutkach. Z płonącej stodoły strażacy wynieśli dwóch mężczyzn. Nie udało się ich uratować. Zwęglone ciało trzeciego znaleziono podczas przeszukania zgliszczy.

Cieszyce. Trzy osoby zginęły w pożarze stodoły

Zgłoszenie o pożarze pustostanu wpłynęło do służb w miniony poniedziałek około godziny 20.30. Kiedy pierwsze strażackie zastępy dotarły na miejsce okazało się, że pali się stara stodoła. Pierwszą jednostką gaśniczą, która dotarła na miejsce pożaru, byli ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim. To oni, jaki pierwsi udali się do stodoły w celu przeszukania, mieli bowiem prawdopodobne informacje, że wewnątrz stodoły mogą znajdować się osoby postronne.

Od mieszkańców miejscowości dostaliśmy informację o trzech osobach bezdomnych, które prawdopodobnie przebywają w środku. Nasze działania polegały na rozwinięciu linii gaśniczej oraz wprowadzeniu roty do środka w celu lokalizacji tych osób” - informują w mediach społecznościowych strażacy z Pustkowa Żurawskiego.

Poszkodowani bez funkcji życiowych

Po kilku minutach od pojawienia się strażaków na miejscu ratownicy odnaleźli dwie pierwsze osoby. Wyciągnięto je z płonącej stodoły, ale mężczyźni nie dawali znaku życia. Osoby te były bez funkcji życiowych. Pomimo udzielonej im pierwszej pomocy medycznej, lekarz stwierdził zgon poszkodowanych.

- W trakcie dalszych działań strażacy natrafili na trzecią osobę. Była częściowo przysypana przez zawalony strop. Stan ciała nie pozwalał na prowadzenie resuscytacji - mówi Tomasz Szwajnos, oficer prasowy wrocławskiej straży pożarnej.

Ustaleniami okoliczności powstania pożaru zajmuje się policja, która pracuje pod nadzorem prokuratury.

Michał Czubak
Fot. OSP Pustków Żurawski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. maj 2024 17:40