StoryEditorwypadki

Wypadek ciągnika i osobówki w Majdanach. Jedna osoba ranna

05.02.2021., 11:02h
W Majdanach pod Piotrkowem Trybunalskim doszło do wypadku ciągnika rolniczego i samochodu osobowego. W karambolu jedna osoba została ranna. Jak doszło do zderzenia ciągnika z osobówką?

Piotrków Trybunalski: wypadek ciągnika rolniczego z osobówką w Majdanach

Do wypadku doszło w czwartek 4 lutego 2021 r. około godziny 16.00 we wsi Majdany w powiecie piotrowskim (województwo łódzkie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Policjanci na miejscu wypadku ustalili, że 60-letni traktorzysta wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa  jadącemu w  kierunku Grabicy 52-letniemu kierowcy samochodu marki Opel Corsa i doprowadził do zderzenia.

Kierowca opla został ranny i karetką pogotowia przewieziony do szpitala.

Cztery zastępy straży pożarnej na miejscu wypadku

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwie jednostki straży pożarnej z Piotrkowa Trybunalskiego oraz OSP z Lubanowa i Grabicy, ponieważ w zgłoszeniu podano, że kierowca osobówki jest uwięziony w pojeździe.

- Okazało się, że nie trzeba ciąć samochodu, by wydostać rannego. Przed przyjazdem straży poszkodowany kierowca był już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego – mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie.


oprac. Natalia Marciniak-Musiał
zdjęcie: Pixabay (zdjęcie poglądowe)
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. wrzesień 2023 04:53