fot. Policja Podkarpacie
StoryEditorPOLICJA

25-latek na Podkarpaciu wysypał z wagonów kukurydzę. Grozi mu 5 lat więzienia

21.11.2023., 12:30h
Na terenie stacji kolejowej w Jarosławiu doszło do nietypowego incydentu, który zakończył się zatrzymaniem 25-letniego mieszkańca tego miasta. Jarosławscy kryminalni interweniowali po zgłoszeniu pracownika firmy zajmującej się plandowaniem wagonów z kukurydzą, który zauważył, że ktoś otworzył drzwi do jednego z wagonów, a cała zawartość.

Wysypał kukurydzę na peron

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policję poinformował pracownik firmy, która zajmowała się układaniem plandek na wagony z kukurydzą. Mężczyzna zauważył sprawcę, który na jego widok zaczął uciekać. Coś jednak zgubił i tak policja trafiła do jego domu.

Kluczowym elementem w namierzeniu sprawcy okazał się zgubiony na miejscu zdarzenia telefon komórkowy. Pracownik firmy, reagując na hałas dochodzący z przodu składu wagonów, natychmiast udał się w tamtym kierunku. Tam zastał otwarte drzwi dwóch wagonów, z których wylewała się kukurydza. Jednak to znalezisko telefonu komórkowego okazało się kluczową wskazówką dla policji.

Szkody wynoszące ponad 10 tys. zł

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i oszacowaniu szkód, które pokrzywdzony, czyli pracownik firmy, oszacował na ponad 10 tysięcy złotych. Kolejnym krokiem było dotarcie do właściciela zgubionego telefonu. Dzięki numerowi zabezpieczonego na miejscu, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zidentyfikowali 25-letniego mieszkańca Jarosławia.

Mężczyzna został zatrzymany i postawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia

Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Cała sytuacja skłania do refleksji nad konsekwencjami takiego działania, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa na stacji kolejowej oraz strat finansowych, jakie poniósł pokrzywdzony.

Michał Czubak

fot. Policja Podkarpacie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 12:35