fot. KMP Zamość
StoryEditorWYPADKI

27-latek w Skodzie staranował ciągnik. Skasował auto i może trafić za kratki

04.07.2023., 16:30h
27-latek kierując Skodą, poruszając się DK nr 17 w Sitańcu (woj. lubeslskie) nie zauważył jadącego przed nim ciągnika rolniczego i uderzył w zawieszony z tyłu maszyny opryskiwacz.

Zamość. Osobowa Skoda skasowała ciągnik rolniczy Massey Ferguson

Według wstępnych ustaleń policji, kierowca ciągnika rolniczego marki Massey Ferguson poruszał się prawym pasem ruchu od strony Sitańca w kierunku Starego Zamościa. Ciągnik był właściwie oświetlony, a na dachu pojazdu było włączone błyskowe żółte światło. Jednak kierujący Skodą zbyt późno zauważył ciągnik i nie zdążył zareagować, co spowodowało zderzenie z opryskiwaczem. Po uderzeniu, kierowca Skody stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu z lewej strony drogi.

Pasażer skody w zderzeniu z ciągnikiem rolniczym został poważnie ranny

27-letni pasażer Skody, mieszkaniec Zamościa, odniósł obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Został on uwolniony z pojazdu przez strażaków, a następnie przetransportowany do szpitala przez karetkę pogotowia. Zarówno kierowcy Skody, jak i 30-letniemu kierowcy ciągnika rolniczego z gminy Zamość nic się nie stało.

Uczestnik wypadku był pijany. I nie był to traktorzysta

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciągnika był trzeźwy, natomiast 27-letni kierowca Skody miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli dowody rejestracyjne obu pojazdów i odebrali uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy Skody. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Kierowca skody stanie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu jest przestępstwem kwalifikowanym, zgodnie z artykułem 177 kodeksu karnego. Oznacza to, że sprawcy takiego wypadku bez ofiar śmiertelnych grozi surowsza kara niż w przypadku standardowego przestępstwa. Pijany kierowca może zostać skazany na karę pozbawienia wolności od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę. To oznacza, że może grozić mu kara pozbawienia wolności do 4 lat i 6 miesięcy, kara finansowa w wysokości od 10 tysięcy do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Michał Czubak

fot. KMP Zamość

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. kwiecień 2024 13:31