Złodzieje i podpalacz zostali zatrzymani.fot. KPP Prudnik
StoryEditorpolicja

3 mężczyzn udawało rolników, żeby ukraść słomę i ciągnik za 260 tys. zł

15.06.2024., 14:30h
Na początku lutego prudnicka policja otrzymała zgłoszenie o zuchwałej kradzieży traktora wraz z przyczepą, której wartość oszacowano na blisko 260 tysięcy złotych.

Prudnik. Kradzież ciągnika rolniczego

Wszystko zaczęło się w lutym tego roku. Wtedy to podczas nocnej pory doszło do kradzieży ciągnika rolniczego. W centrum miasta, gdzie prowadzone były prace remontowo-budowlane, skradziono ciągnik rolniczy. Kilka dni po zdarzeniu sprzęt rolniczy został odnaleziony na terenie województwa dolnośląskiego i zwrócony właścicielowi, jednak sprawa nie została zamknięta.

Trzech podejrzanych w rękach policji

Dzięki żmudnej i intensywnej pracy operacyjnej, która trwała blisko cztery miesiące, prudniccy kryminalni wytypowali trzech podejrzanych, odpowiedzialnych za kradzież. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego w wieku 25, 31 oraz 50 lat. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Przyznali się do winy.

image
OSP

Prawie 300 OSP dostanie pieniądze na zakup samochodów strażackich. LISTA

Za włamanie i kradzież mienia o znacznej wartości grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest dowodem na skuteczność działań prudnickiej policji, która nie ustaje w dążeniu do ukarania sprawców przestępstw, bez względu na czas i wysiłek potrzebny do ich rozwiązania.

Kradzieże balotów i podpalenia

Nie tylko ciągnik wpadł w lepkie rączki złodziejaszków. Dwóch z nich ma coś jeszcze za uszami. - 31-latek odpowiedzialny jest również za szereg podpaleń stert słomy. Natomiast 25-latek ma na swoim koncie liczne kradzieże balotów słomy oraz siana. Pokrzywdzeni w tych sprawach swoje straty wycenili na ponad 150 tysięcy złotych - dodaje policjia z Prudnika (woj. opolskie).

Michał Czubak

fot. KPP Prudnik

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 20:27