Ciągnik na boku a kierując obok — taki widok zastali przedstawiciele służb, które dotarły na miejsce jako pierwsze.fot. OSP Gradowice
StoryEditorPOLICJA

43-letni rolnik wypadł z ciągnika. "Ekstremalnie wysoki poziom alkoholu"

18.06.2024., 09:30h
Między Gradowicami a Wielichowem (woj. wielkopolskie), doszło do wypadku. Kierowca ciągnika rolniczego zjechał z drogi i wywrócił pojazd. Badanie alkomatem wykazało dlaczego.

Grodzisk Wielkopolski. Wywrotka traktora

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 11 rano. Do wypadku doszło 15 czerwca. Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe. W chwili dojazdu służb na miejsce zdarzenie, kierujący ciągnikiem rolniczym, który leżał przewrócony na jednym z boków, znajdował się poza pojazdem.

Na miejscu załoga kratki pogotowia zaopatrzyła medycznie poszkodowanego i zdecydowała przetransportować kierującego do szpitala. 

Kierowca był kompletnie pijany

Okazało się, że traktorem kierował 43-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, który nie powinien był wsiadać za kierownicę. Lokalna policja szybko ustaliła, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, od 43-latka była wyczuwalna silna woń alkoholu.

image
policja

Skradzionym rowerem zniszczył auto i zderzył się z ciągnikiem. Był kompletnie pijany

Podjęta próba zbadania trzeźwości kierowcy alkomatem zakończyła się nieoczekiwanym problemem – urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu we krwi nie było w stanie wskazać wyniku, co sugeruje ekstremalnie wysoki poziom alkoholu w organizmie kierowcy. Funkcjonariusze pobrali krew do analizy, a wyniki tych badań są oczekiwane.

Michał Czubak

fot. OSP Gradowice

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 22:29