Rolnik stał się ofiarą kierowcy, którego nie powinno być na drodzeFot. Kpp Rawicz
StoryEditorwypadek

Audi wbite w ciągnik rolniczy. Kierowca miał aż pięć aktywnych zakazów

29.10.2025., 15:00h

Do niecodziennego oraz bulwersującego zdarzenia doszło 25 października w miejscowości Szkaradowo (wo. wielkopolskie) gdzie w rolniczy ciągnik z przyczepami uderzyło osobowe audi A6, prowadzone przez 42-letniego mężczyznę z Jutrosina.

Rawicz. Audi zderzyło się z ciągnikiem rolniczym

Rolnik, prowadzący traktor, był przypadkową ofiarą nierozważnego i nieodpowiedzialnego zachowania drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący Audi z nieustalonych przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i doprowadził do kolizji z ciągnikiem rolniczym. Szybko wyszło na jaw, iż sprawca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych — był to już piąty taki przypadek w jego dorobku, co sprawiło, że sprawa błyskawicznie trafiła do sądu w trybie przyspieszonym.

Recydywista został szybko rozliczony

Na szczęście, pomimo poważnie wyglądającej kraksy, nikomu nic się nie stało. Nikomu nic się nie stało, ale w końcu przyszła kryska na matyska i 42-latek błyskawicznie trafił przed sąd. - Decyzją sądu 42-latek został skazany na 15 miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Dodatkowo został ukarany grzywną w wysokości 1500 zł za spowodowanie kolizji drogowej - podaje podkom. Beata Jarczewska z rawickiej policji.

Policja przypomina wszystkim rolnikom i kierowcom: sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych to nie tylko „papierowa” kara, ale realne zobowiązanie! Jego łamanie stanowi przestępstwo, grozi więzienie i wysokie kary — a skutki mogą dotyczyć również niewinnych ludzi, w tym ciężko pracujących rolników.

Michał Czubak

fot. KPP Rawicz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. grudzień 2025 17:11