fot. OSP Unisław
StoryEditorWYPADKI

Ciągnik zablokował ważne skrzyżowanie. "Koło się odczepiło temu misiu"[ZDJĘCIA]

24.10.2023., 08:30h
Niecodzienne zdarzenie drogowe, ale nie takie, do którego nie może dojść, miało miejsce w Unisławiu. Tam ciągnik rolniczy zablokował ważne skrzyżowanie, ponieważ od pojazdu... odpadło koło.

Unisław. Nietypowa usterka ciągnika rolniczego

23 października w Unisławiu na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej, Chełmińskiej, Szerokiej i Żwirki i Wigury doszło do rzadkiego zdarzenia drogowego. Ciągnik rolniczy zablokował skrzyżowanie. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję. Ci pierwsi zajęli się usunięcie wycieków z ciągnika, ci drudzy organizacją ruchu, tam by przez skrzyżowania można było bezpiecznie przejechać.

Ciągnik zgubił koło... i stanął

Jak się okazało na miejscu, przyczyną zablokowania skrzyżowania była usterka w układzie jezdnym ciągnika rolniczego. Traktor, podczas wjazdu na skrzyżowanie, zgubił jedno z kół, które potoczyło się w kierunku chodnika. Dobrze, że w tym czasie i w tym miejscu nikt nie przechodził, bo mogłoby dojść do tragedii. Wszak takie koło samo w sobie sporo waży, a jeszcze rozpędzone prędkością jadącego ciągnika rolniczego, mogłoby wyrządzić niemałe szkody u osób poszkodowanych i mienia.

Michał Czubak

fot. OSP Unisław

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:47