fot. OSP Ryn
StoryEditorWYPADKI

Dachowanie ciągnika pod Giżyckiem. Rolnik trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

26.09.2023., 10:30h
Jedna osoba odniosła niegroźne obrażenia ciała w wyniku dachowania ciągnika rolniczego, do którego doszło wczoraj, tj. 25 września, w Wejdykach (woj. warmińsko-mazurskie) na granicy powiatu mrągowskiego i giżyckiego.

Giżycko. Dachowanie ciągnika w Wejdykach

W poniedziałek 25 września strażacy ochotnicy z Ryn oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Giżycka zostały postawione w stan alarmu. Około godziny 13 wpłynęło do nich zgłoszenie o wypadku w Wejdykach (woj. warmińsko-mazurskie). Z uwagi na fakt, że zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów mrągowskiego oraz giżyckiego, do wypadku skierowano również zastępy z sąsiedniego powiatu: jednostki OSP Użranki oraz JRG Mrągowo.

Traktorzysta zabrany do szpitala

Na miejscu okazało się, że siły i środki są wystarczające, a w zdarzeniu brał udział tylko jeden pojazd - ciągnik rolniczy, który po dojeździe służb znajdował się częściowo na drodze, a częściowo na poboczu. Pojazd leżał na jednym z boków.

W nieznanych dotąd okolicznościach kierujący ciągnikiem rolniczym zjeżdżając ze wzniesienia, stracił panowanie nad traktorem i wpadł do pobliskiego rowu, gdzie ciągnik przewrócił się na bok. W wyniku wywrotki traktora, obrażeń ciała doznał kierowca ciągnika rolniczego, który został zabrany do szpitala na badania.

Michał Czubak

fot. OSP Ryn

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 05:13