Kierowca ciężarówki STRZELAŁ do protestujących rolnikówKPIR/Ślęzak/Canva
StoryEditorDramat na proteście w Pikutkowie

PILNE! Kierowca ciężarówki STRZELAŁ do protestujących rolników

23.03.2024., 07:30h
Dramatyczne sceny rozegrały się na proteście rolników na A1 w Pikutkowie. Kierowca TIR-a wyciągnął broń i zaczął strzelać do rolników.

Protest w Pikutkowie na A1: wysiadł z TIR-a i zaczął strzelać do rolników

Do szokującego zdarzenia doszło 22 marca koło godziny 21.00 podczas protestu rolników na autostradzie A1 na Węźle Włocławek Zachód w Pikutkowie (woj. kujawsko-pomorskie, gm. Brześć Kujawski). Zdenerwowany staniem w korku kierowca TIR-a wyjął broń i zaczął strzelać do rolników!

- Kierowca pojazdu ciężarowgo podczas zjeźdżania na drogę K62 przez otwartą szybę oddał strzały w kierunku stojących ciągników i osób przebywających w pobliżu nich. W jednym z ciągników rolniczych doszło do zbicia szyby - informuje nas włocławska policja.

Kierowca strzelał do rolników z pistoletu gazowego

Na szczęście nikt nie został ranny, a policjanci chwilię po zdarzeniu zatrzymali pojazd. W kabinie volvo ujawnili broń na sprężone powietrze.

- Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 62-latek, który był trzeźwy. Czynności prowadzone są pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz uszkodzenia mienia - tłumaczy nam policja.

image
Rozmawialiśmy z poszkodowanym rolnikiem. O wypadku napiszemy więcej w najbliższym wydaniu TPR.
FOTO: Tomasz Ślęzak
image
Rozmawialiśmy z poszkodowanym rolnikiem. O wypadku napiszemy więcej w najbliższym wydaniu TPR.
FOTO: Tomasz Ślęzak

Skandaliczne zachowania wobec protestujących rolników

Protestujący w całej Polsce rolnicy zwracają uwagę, że coraz częściej spotykają się z niezadowoleniem ze strony kierowców.

- Nikt nawet nie chce wziąć od nas ulotki, ani porozmawiać. Lecą w naszą stronę wyzwiska - mówił 20 marca Przemysław Wójcik, organizator protestu w Lublinie. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło też pod Żninem (kujawsko-pomorskie). 21 marca rozpędzona ciężarówka wjechała w ciągniki. 

image
zbiórka na rolnika

Ciągnik rolnika zmiażdżony na proteście. Ruszyła ZRZUTKA Ruchu Młodych Farmerów

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 16:27