Rolnicy krowom dostarczają pokarm za pomocą łodzi.fot. Facebook/Sanja Ignjatovic Eker
StoryEditorWYPADKI

Ponad 100 krów w pułapce. Karkołomna akcja ratunkowa [WIDEO]

12.01.2024., 09:00h
W wyniku intensywnych opadów deszczu na serbskiej wyspie Krcedinska Ada na Dunaju doszło do dramatycznej sytuacji setek krów i koni, które utknęły na wyspie.

Serbia. Setka zwierząt utknęła na wyspie

Gwałtownie podnoszący się poziom wody w rzece uniemożliwił zwierzętom powrót na stały ląd. Ta trudna dla zwierząt sytuacja zmusiła do interwencji lokalne władze oraz społeczność hodowców.

Zwierzęta regularnie były przewożone na wyspę rzeczną przez hodowców kilka razy w roku, aby mogły tam się paść. Zazwyczaj, po zakończeniu okresu pasienia, zwierzęta wracały samodzielnie, brodząc przez płytkie wody. Jednak tym razem sytuacja wymknęła się spod kontroli z powodu nagłego wzrostu poziomu wody spowodowanego obfitymi opadami deszczu.

W chwili podnoszenia się wód na kurczącym się obszarze lądu, znajdowało się ponad 200 sztuk bydła, które znalazły się w niebezpieczeństwie.

Rolnicy ramię w ramię ze służbami ratują zwierzęta

Akcję ratunkową podjęli policjanci, strażacy, żołnierze oraz miejscowi rolnicy, którzy regularnie dostarczają zwierzętom żywność. W ramach akcji ratunkowej, hodowcy oraz służby ratunkowe skoordynowali swoje wysiłki, wykorzystując specjalnie dostarczony przez władze serbskie prom. Zwierzęta są zaganiane na prom, którym są następnie transportowane przez rzekę na bezpieczny obszar.

Akcję ratunkową rozpoczęto w poniedziałek, a biorący udział w niej hodowcy szacują, że może potrwać jeszcze kilka najbliższych dni, zanim wszystkie zwierzęta będą bezpieczne. W trakcie operacji uczestniczący rolnicy dostarczają żywność, zapewniając tym samym komfort i zdrowie ewakuowanym zwierzętom.

image
Wiadomości rolnicze
9 strażaków ratowało cielaczka, który wpadł do szamba

Michał Czubak

fot. Facebook/Sanja Ignjatovic Eker

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 10:14