fot. arch. pryw./pomagam.pl
StoryEditorPOMOC DLA ROLNIKA

Rolnikowi padło 650 świń, ale ubezpieczyciel nie wypłacił odszkodowania. Jak pomóc gospodarzowi?

22.01.2024., 14:30h
Z powodu awarii wentylacji w budynku tuczarni doszło do tragicznego zdarzenia - uduszenia się aż 660 sztuk trzody chlewnej. Tego dnia rolnik stracił nie tylko cenne zwierzęta, ale również ogromną wartość finansową. Jeszcze większe kłopoty nadeszły wraz z decyzją ubezpieczyciela.

Dramat rolnika. Ubezpieczyciel odmówił wypłacenia ubezpieczenia

Bohater tej historii opłacał ubezpieczenie gdy stała się niebywała tragedia. 1 listopada minionego roku, na skutek awarii wentylatora, wszystkie świnie się podusiły. Rolnik zgłosił sprawę do ubezpieczyciela, a ten... odmówił wypłaty odszkodowania.

- Cała sytuacja wydarzyła się w nocy  z 31.10.2023 na 01.112023 gdy spałem i nie miałem możliwości pomoc tym zwierzętom. Rano idąc na chlewnię, zastałem istny cmentarz. Nie zadziałał również awaryjny system otwierania się wlotów powietrza, co spowodowało uduszenie tak wielu zwierząt. Trzoda była w wadze sprzedażowej za dwa tygodnie te tuczniki miały iść do sprzedaży - zaznacza poszkodowany rolnik.

image
POMOC PO POŻARZE

W pożarze na Warmii spłonęło 30 cieląt oraz zboża i maszyny. Rolnicy potrzebują pomocy

Rolnik prosi o pomoc

W tej sytuacji rolnik został bez środków, a z czegoś trzeba żyć. Poszkodowany zgłosił się z publiczną prośbą o wpłatę datków finansowych na jego cel. W serwisie pomagam.pl zorganizowana została zbiórka na pomoc gospodarzowi.

-  Za każde okazałe wsparcie z góry serdecznie dziękuję i wierzę, że wspólnie uzbieramy kwotę, która pomoże odbudować płynność finansowa moje gospodarstwa - dziękuje rolnik.

Michał Czubak

fot. arch. prywatne/pomagam.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 21:49