CLAAS CORIO 675 FCCLAAS
StoryEditorPOLICJA

Szczyt chamstwa! Rolnik zostawił kombajn na polu, a złodzieje ukradli z niego części warte 15 tys. zł

03.01.2024., 17:30h
W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie (woj. wielkopolskie) odnieśli sukces w zatrzymaniu dwóch złodziei, którzy dokonali kradzieży części z kombajnu marki Class oraz samochodu marki VW. Zdarzenie miało miejsce 29 grudnia 2023 roku na jednym z pól uprawnych w gminie Perzów.

Kępno. Rolnik zostawił kombajn na polu, gdy wrócił maszyna była rozkręcona i brakowało części

29 grudnia o godzinie 15:20 tego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży części mechanicznych z pozostawionego na polu kombajnu marki Class. Działania funkcjonariuszy, głównie z wydziału kryminalnego, doprowadziły do szybkiego zidentyfikowania i zatrzymania dwóch sprawców przestępstwa. Złodziejami okazali się być 29- i 22-latek.

Złodzieje zatrzymani, ale części brak

Mężczyźni ci, 29-letni mieszkaniec gminy Bralina oraz 22-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, działali wspólnie i w porozumieniu, co doprowadziło do kradzieży części o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że skradzione części zostały później sprzedane w skupie złomu na terenie województwa dolnośląskiego. Trwają intensywne czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia i ukaranie sprawców. Część zrabowanego sprzętu udało się już odzyskać, a zostanie ona zwrócona prawowitemu właścicielowi.

Mężczyźni ci nie tylko rozkręcili kombajn i wymontowali z niego części, ale również włamali się do zaparkowanego samochodu marki VW i dokonali kradzieży radia samochodowego, akumulatora, lamp przednich i kilku innych drobnych elementów pojazdu.

Michał Czubak

fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 05:28