StoryEditorKomentarz naczelnych

Zachęcamy Czytelników TPR do szczepienia się przeciw COVID-19

11.01.2021., 16:01h
– Zachęcamy wszystkich Czytelników TPR do skorzystania ze szczepień, sami też chcemy z nich skorzystać w najbliższym możliwym terminie. Apelujemy też do rządu, aby pracowników zakładów przetwórczych włączyć do grup szczepionych wcześniej – napisali w komentarzu redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego

Apelujemy do rolników o skorzystanie ze szczepień przeciwko koronawirusowi

Hodowli zwierząt gospodarskich od wielu lat towarzyszą szczepienia wykorzystywane w profilaktyce i w eliminacji wielu chorób zakaźnych. Tak więc szczepienia są stałym punktem w pracy wielu rolników.
Ale mimo tego zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do skorzystania ze szczepień i jednoznacznie deklarujemy, że zaszczepimy się w najbliższym możliwym terminie.

 

Pracownicy zakładów przetwórczych, w tym mleczarń, powinni być wśród pierwszych grup do zaszczepienia

Mamy także apel do ministrów: Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka, którzy są odpowiedzialni za proces masowych szczepień. Panowie ministrowie: proponujemy, aby do kolejnych grup Polaków szczepionych wcześniej włączyć personel zakładów przetwarzających żywność, zwłaszcza tę szybko psującą się, jak mleko czy mięso. Zwłaszcza mleko nie może czekać na przetworzenie dłużej niż kilka dni a koronawirus w mleczarni wyłącza z pracy co najmniej jedną zmianę i powoduje wymierne straty dla dostawców mleka.

To wszystko jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego państwa. Dlatego nikt nie powinien rozdzierać szat, jeśli te kilkadziesiąt tysięcy osób skorzysta z przyspieszonych szczepień. A w zakładzie mleczarskim czy też mięsnym, który i bez pandemii funkcjonuje w podwyższonym rygorze sanitarnym nie będzie to trudne.

 

Krzysztof Wróblewski i Paweł Kuroczycki,
redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego 
Fot. Pixabay.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 17:15