StoryEditorKonkurs

Zostań „Innowacyjnym rolnikiem” i wygraj super nagrody

10.12.2019., 07:12h
Konkurs „Innowacyjny rolnik” ma na celu promować rolników, którzy w swoich gospodarstwach wprowadzili rozwiązania poprawiające zyski lub ochroną środowiska. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas Europejskiego Forum Rolniczego 2020 w Jasionce.

Czym jest innowacyjne rolnictwo?

Innowacje w rolnictwie nie muszą oznaczać ogromnych inwestycji i pokaźnych sum pieniędzy. Czasem wystarczy dostrzec swoją niszę rynkową, albo przy pomocy kilku prostych części i godzin spędzonych w warsztacie opracować nową maszynę rolniczą, która ułatwia i przyspiesza pracę w polu i do tego dba o środowisko i kieszeń rolnika. 

Chcemy promować wszelkie przejawy nieszablonowego myślenia wśród rolników. Z tego właśnie powodu „Tygodnik Poradnik Rolniczy” oraz Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłaszają  III edycję konkursu na „Innowacyjnego Rolnika”. 

Innowacyjność to nie tylko nowoczesne maszyny czy ciągniki, to nowe technologie, które dają możliwości większego zarobku i rozwoju gospodarstw rolnych – dopowiada Krzysztof Podhajski, prezes fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. 

 

Innowacyjny rolnikiem może być nawet właściciel małego gospodarstwa

– Jak pokazały dotychczasowe edycje naszego konkursu zwycięzcą może być nawet właściciel kilku hektarowego gospodarstwa. W konkursie na „Innowacyjnego Rolnika” liczy się pomysł na rozwój gospodarstwa. Doceniamy przede wszystkim tych rolników, którzy prowadzą aktywnie sprzedaż swoich produktów z wykorzystaniem nowoczesnych metod czy dzięki funduszom europejskim zdołali w diametralny sposób odmienić gospodarstwo – mówi Ewelina Hahnel, brand manager „Tygodnika Poradnika Rolniczego”. 

 Zwycięzców konkursu „Innowacyjny Rolnik” poznamy tradycyjnie podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce, które odbędzie się 20 i 21 marca 2020 roku

  • Zwycięzców konkursu „Innowacyjny Rolnik” poznamy tradycyjnie podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce, które odbędzie się 20 i 21 marca 2020 roku (Fot. Archiwum Tygodnika Poradnika Rolniczego)

 

4 kategorii „Innowacyjnego rolnika”

Właściciel gospodarstwa, który uważa, że wprowadził ciekawe rozwiązania może zgłosić się do konkursu w jednej z czterech kategorii:

  • innowacyjne gospodarstwo rodzinne;
  • innowacyjne gospodarstwo agroturystyczne;
  • rolniczy handel detaliczny i sprzedaż detaliczna
  • innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi.

 

Jaką nagrodę można wygrać? 

Zwycięzca każdej z kategorii wygra tytuł „Innowacyjnego Rolnika” oraz laptopy wraz z oprogramowaniem 365FarmNet ułatwiającego prowadzenie gospodarstwa i służącego do precyzyjnego rolnictwa. 

 

Jak wziąć udział w konkursie „Innowacyjny Rolnik”?

Zgłoszenie do konkursu „Innowacyjny Rolnik” należy przesyłać formularz zgłoszeniowy na stronie www.innowacyjnyrolnik.pl lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać dokładne swoje dane osobowe i kontaktowe oraz opisać i przedstawić na zdjęciach lub filmie wprowadzone w gospodarstwie innowacyjne rozwiązania. Należy także wskazać w jakiej kategorii konkursowej uczestnik chce wziąć udział. 

Na wszystkie zgłoszenia czekamy do 9 lutego 2020 roku. 

Zwycięzców konkursu „Innowacyjny Rolnik” poznamy podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce 20–21 marca 2020 roku, podczas którego będą omawiane kwestie związane z rozwojem polskiego i europejskiego rolnictwa w ramach Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku czy wymogami stawianymi przed rolnikami w zakresie ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. 

Więcej informacji i regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.innowacyjnyrolnik.pl

 

Paweł Mikos
Fot. Pixabay 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. październik 2023 05:01