Wyróżnienie dla prezesa OSM Włoszczowa

Wiadomości
Data publikacji 21.07.2014r.

Stanisław Skóra – prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie – otrzymał tytuł Człowieka 25-lecia w powiecie włoszczowskim.

Wyróżnieni zostali także Bogusław Wypychewicz, właściciel grupy ZPUE, i Stanisław Herej, wójt gminy Radków. 


Stanisław Skóra od 1997 roku jest prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa. Ze spółdzielnią związany jest od 1975 roku. Za jego rządów zakład 10-krotnie zwiększył sprzedaż, poszerzając znacząco gamę produktów. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie została założona w 1936 roku przez grupę 78 największych producentów mleka z okolic Włoszczowej. Czterdzieści lat później powstał nowy zakład, który istnieje do dziś przy ulicy Kochanowskiego.

Obecnie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa jest największą firmą branży spożywczej w województwie świętokrzyskim. Zatrudnia ponad 300 pracowników. W 2005 roku do spółdzielni został przyłączony zakład w Pawłowicach, a w 2012 roku zakład w Lublińcu. Oba oddziały zlokalizowane są w województwie śląskim. 

W zakładzie w Pawłowicach produkowane są sery twarogowe białe, zaś oddział w Lublińcu jest skoncentrowany na skupie mleka. Włoszczowska spółdzielnia mleczarska ma obecnie około 2 tysięcy czynnych dostawców. Roczny przerób mleka sięga tutaj około 180 mln l, zaś dzienny przerób wynosi średnio 500 tys. l. 

Spółdzielnia pozyskuje surowiec z terenu 5 województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego oraz łódzkiego, zaś cena, jaką płaci za surowiec, jest jedną z najwyższych w kraju. 

Partner serwisu