r e k l a m a

Partner serwisu

Rusza IV edycja konkursu „Zielony zakątek”

Dom i Ogród
Data publikacji 25.04.2017r.

Jeśli mieszkasz na wsi i masz ogród, który powstał z pasji i budzi podziw wśród znajomych czy bliskich, zgłoś go do naszego konkursu „Zielony zakątek”. Wybierzemy w nim najpiękniejszy ogród przy wiejskiej zagrodzie. Na zwycięzców czeka 13 atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę Husqvarna i Ciech o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych.

Od trzech lat wiosną do redakcji spływają setki zdjęć ogrodów, w których aż chce się być. Po ciężkiej pracy przysiąść w cieniu rozłożystego sumaka. Poczytać książkę w drewnianej przytulnej altanie. Rozsiąść się wygodnie w fotelu stojącym na ganku i wypić filiżankę kawy, podziwiając widok rozpościerający się na bezkresne pola, łąki, las.

r e k l a m aTworzone z pasji

Na fotografiach podziwiać można ogrody, w których nie ma nic przypadkowego. Wszystko jest przemyślane: i rośliny, i mała architektura, i materiał, z którego powstają alejki i murki. Widać, że to ogrody, które żyją przez cały rok. Dzięki doborowi roślin zmieniają barwy. Czuje się, że to ogrody robione przez ludzi z pasją, kochających naturę. Ale by tak wyglądały, potrzeba ogromnego nakładu pracy. Dlatego jak co roku, właśnie teraz, gdy ogrody tętnią życiem, rozpoczynamy na naszych łamach konkurs „Zielony zakątek”. Redakcja Tygodnika Poradnika Rolniczego zorganizowała go, by wybrać w nim najpiękniejszy zielony zakątek leżący przy wiejskiej zagrodzie. W tym roku wręczymy też 7 wyróżnień. Nagrody przyznamy za: najładniejszy taras lub ganek, najoryginalniejszą naturalną dekorację w ogrodzie, mini-ogród, wodę (oczko wodne, fontannę lub strumień), niebanalne miejsce wypoczynku (altanę, hamaki, huśtawki), najładniejszą rabatę kwiatową oraz ogród funkcjonalny z warzywami czy ziołami.


Odwiedzając ogrody naszych Czytelników na pierwszy rzut oka widać, że są tworzone z pasji i potrzeby serca. Nie ma w nich nic przypadkowego. Takich właśnie szukamy  do IV edycji  konkursu „Zielony zakątek”

Zgłoś się do konkursu

By wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić minimum trzy zdjęcia najładniejszych miejsc w Waszym ogrodzie i w kilku zdaniach opisać jego uroki. Tak przygotowany materiał należy przesłać na e-mail: sekretariat@tygodnik-rolniczy.pl lub pocztą na adres redakcji: „Tygodnik Poradnik Rolniczy”, ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań z dopiskiem „Zielony zakątek”. Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2017 roku.

Na podstawie nadesłanych do redakcji materiałów jury konkursu, w skład którego wejdą redaktorzy i dziennikarze tygodnika, wybierze 10 najładniejszych ich zdaniem ogrodów. Odwiedzą je nasi reporterzy. Chcemy bowiem na własne oczy zobaczyć jak zaprojektowane są wiejskie ogrody, gdzie lubicie odpoczywać i jakie sadzicie w nich rośliny.


Spójny ogród tworzą nie tylko rośliny, ale również dekoracje. W tym roku jedno z wyróżnień trafi w ręce właściciela ogrodu, który zadbał i o ten szczegół   

Na podstawie tych relacji i zrobionych w trakcie odwiedzin zdjęć Anita Zakrzewska z Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i przewodnicząca tegorocznej kapituły konkursu wyłoni trzy finałowe zielone zakątki.

Nagrody dla najładniejszych

W tym roku właściciel najpiękniejszego ogrodu otrzyma kosiarkę LC140S firmy Husqvarna, która dzięki własnemu napędowi jest doskonałym wyborem w przypadku średniej wielkości trawników.

Zdobywcy drugiego miejsca wręczona zostanie pilarka Husqvarna 236 – idealna do mniej intensywnego cięcia i użytku podczas prac przydomowych. Łatwa do uruchomienia i obsługi dzięki takim cechom urządzeń Husqvarna jak ergonomiczny kształt, przyjazna technologia oraz dużej mocy silnik o niskiej emisji spalin X-Torq®.

Laureat trzeciego miejsca obdarowany zostanie zestawem nagród. W skład którego wejdą skórzane rękawice Classic Light, które świetnie się sprawdzą przy pracy zarówno w ogrodzie, jak i w lesie lub warsztacie. Nagrodą będzie też uniwersalny toporek Husqvarna H900. Miękki, ergonomiczny uchwyt poprawia bezpieczeństwo.

Dodatkowo zwycięzcy otrzymają od firmy Ciech zestawy sześciu produktów niezbędnych w pielęgnacji ogrodu. Takie same upominki trafią również do właścicieli wyróżnionych w konkursie ogrodów.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników, z wyjątkiem osób wyróżnionych w poprzednich edycjach konkursu.


Idealne miejsce do wypoczynku powinno współgrać z naturą. W tym roku wyróżnimy je specjalną nagrodą  

U którego z naszych Czytelników kryje się najpiękniejszy zielony zakątek? Tego dowiecie się z 38 numeru tygodnika. Na naszych łamach opublikujemy też listę dziesięciu półfinalistów. A cykl artykułów, który powstanie po ich odwiedzeniu przez naszych reporterów, rozpoczniemy na łamach w sierpniu.

Dorota Słomczyńska

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a