r e k l a m a

Partner serwisu

Agregat uprawowo siewny Amazone Cataya Super teraz z pojedynczymi i podwójnymi redlicami

Maszyny Rolnicze
Data publikacji 12.10.2017r.

Agregat uprawowo siewny Cataya Super od Amazone jest już oferowany zarówno z podwójnymi redlicami, jak i z pojedynczymi. Firma zapewnia, że możliwość wyboru odpowiedniego rodzaju redlic dostosuje maszynę do wymogów każdego gospodarstwa rolnego.

Cataya z redlicami TwinTeC oraz RoTeC-Contro

Firma Amazone w 2016 roku wprowadziła na rynek nowy agregat uprawowo siewny Cataya Super. Jego podstawowym wyposażeniem są podwójne redlice tarczowe TwinTeC. Ostatnio Amazone poszerzył swoją ofertę o maszyny również z redlicami jednotarczowymi RoTeC-Control. Rolnik może wybrać czy redlice chce rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm, czyli podobnie jak w wariancie TwinTeC.

r e k l a m aFirma Amazone jest pewna, że dzięki ofercie pojedynczych i podwójnych redlic ich agregat uprawowo siewny Cataya Supersy sprawdzi się w każdym gospodarstwie rolnym.

 

W jakich warunkach sprawdzą się redlice RoTeC-Control?

Według Amazone, jednotarczowe redlice RoTeC-Control idealnie sprawdzą się podczas pracy na glebach ciężkich i kleistych oraz na polach z dość duża ilością resztek pożniwnych. Boczna tarcza prowadząca Control 10 albo boczna rolka prowadząca Control 25 zapewnia redlicy dokładne utrzymywanie głębokości roboczej.

Firma zapewnia, że jednotarczowa redlica RoTeC ma bardzo dobrą przepustowość, także przy wąskim rozstawie rzędów. Wynika to z samej budowy redlicy. Jej czubek umożliwia stworzenie precyzyjnej i czystej redlinę wysiewu. Dzięki temu nasiona  powinny mieć dobry kontakt z glebą i tym samym mieć lepsze warunki do wschodu.

Dodatkowo, rolnik może wybrać czy chce, aby  agregat Cataya był wyposażony w zagarniacz sprężynowy czy rolkowy. W przypadku wersji z zagarniaczem rolkowym nacisk rolek można regulować niezależnie i dostosować do warunków glebowych. Producent sugeruje, aby na glebach lekkich i suchych stosować niewielki nacisk redlic i duży nacisk rolek. Natomiast na glebach ciężkich oraz wilgotnych powinno ustawić się agregat na wysoki nacisk redlic i jednocześnie niewielki nacisku rolek.

 

 

Cataya Super - agregat uprawowo siewny o pojemności do 1270 litrów

Agregat uprawowo siewny Cataya Super od Amazone został wyposażony w elektryczny napęd dozownika oraz sterowanie ISOBUS. Sterowanie to zawiera m.in. system dozowania Precis, które umożliwia szybkie i łatwe przestawienie maszyny z wysiewu nasion drobnych na nasiona normalnej wielkości. Agregat może być dodatkowo wyposażony w terminal Twin, który pozwala na łatwe wykonywanie prób kręconych maszyny bez konieczności przechodzenia między kabiną ciągnika a siewnikiem.

Cataya Super została wyposażona standardowo w zbiorniki na ziarno o pojemności 830 litrów. Jednak zamontowanie specjalnej nadstawki umożliwia powiększenie pojemność zbiornika aż do 1270 litrów.

Amazone do kombinacji ze swoim siewnikiem Cataya oferuje następujące narzędzia uprawowe: bronę wirnikową KE 3001 albo nowe kultywatory wirnikowe KX 3001 i KG 3001.

pm, fot. Amazone

Agregat uprawowo siewny Cataya Super od Amazone jest już oferowany zarówno z podwójnymi redlicami, jak i z pojedynczymi

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a