Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

700 tys. zł strat po pożarze gospodarstwa. Rolnik oferuję nagrodę za ujęcie podpalacza

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
700 tys. zł strat po pożarze gospodarstwa. Rolnik oferuję nagrodę za ujęcie podpalacza
Wiadomości Pożary
Data publikacji 22.04.2021r.

W pożarze gospodarstwa koło Przewozu (woj. lubuskie) doszczętnie spłonęły dwa budynki, w których magazynowane były tysiące bel słomy. Straty oszacowano na ponad 700 tys. zł.

Przewóz. Wielki pożar budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej

Pożar w Dąbrowie Łużyckiej (woj. lubuskie) wybuchł w środę 21 kwietnia przed północą. Zaskoczeniem było to, że niemal równocześnie zapłonęły oba obiekty, które nie sąsiadują bezpośrednio ze sobą. Jeszcze dziś, tj. w czwartek 24 kwietnia koło południa trwało dogaszanie pogorzeliska.

r e k l a m a

Wewnątrz budynków nie było zwierząt, a jedynie składowana była słoma w postaci kilku tysięcy bel. Wszystko niestety doszczętnie spłonęło, a wraz ze słomą spaleniu uległy oba budynki.

To było podpalenie?

r e k l a m a

Z pożarem w kluczowym momencie wałczyło 13 strażackich jednostek. Ogień szybko opanował słomę i się rozprzestrzeniał. Szczęśliwie nie doszło do przeniesienia pożaru na budynki, w których trzymane były zwierzęta. Wówczas można byłoby mówić o jeszcze większej tragedii gospodarza.

Przyczyny pożaru będą ustalane przez śledczych z zakresu pożarnictwa. Właściciel gospodarstwa uważa, że było to celowe działanie i oferuje 20 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy – jego zdaniem – podpalenia budynków.

Michał Czubak
Fot. facebook.com/A.Przybyłek

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a