StoryEditorPożary

700 tys. zł strat po pożarze gospodarstwa. Rolnik oferuję nagrodę za ujęcie podpalacza

22.04.2021., 16:04h
W pożarze gospodarstwa koło Przewozu (woj. lubuskie) doszczętnie spłonęły dwa budynki, w których magazynowane były tysiące bel słomy. Straty oszacowano na ponad 700 tys. zł.

Przewóz. Wielki pożar budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej

Pożar w Dąbrowie Łużyckiej (woj. lubuskie) wybuchł w środę 21 kwietnia przed północą. Zaskoczeniem było to, że niemal równocześnie zapłonęły oba obiekty, które nie sąsiadują bezpośrednio ze sobą. Jeszcze dziś, tj. w czwartek 24 kwietnia koło południa trwało dogaszanie pogorzeliska.

Wewnątrz budynków nie było zwierząt, a jedynie składowana była słoma w postaci kilku tysięcy bel. Wszystko niestety doszczętnie spłonęło, a wraz ze słomą spaleniu uległy oba budynki.

To było podpalenie?

Z pożarem w kluczowym momencie wałczyło 13 strażackich jednostek. Ogień szybko opanował słomę i się rozprzestrzeniał. Szczęśliwie nie doszło do przeniesienia pożaru na budynki, w których trzymane były zwierzęta. Wówczas można byłoby mówić o jeszcze większej tragedii gospodarza.

Przyczyny pożaru będą ustalane przez śledczych z zakresu pożarnictwa. Właściciel gospodarstwa uważa, że było to celowe działanie i oferuje 20 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy – jego zdaniem – podpalenia budynków.

Michał Czubak
Fot. facebook.com/A.Przybyłek

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:42