Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Jak Kargul z Pawlakiem – sąsiad chciał wyjaśnić z rolnikiem spór o miedzę... siekierą

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Jak Kargul z Pawlakiem – sąsiad chciał wyjaśnić z rolnikiem spór o miedzę... siekierą
Wiadomości Policja
Data publikacji 24.11.2020r.

45-letni rolnik chciał rozmówić się ze swoim sąsiadem, który pracował ciągnikiem na polu. Argumentem w rozmowie miała być… siekiera! Konflikt dotyczył między, tak samo jak między Kargulem i Pawlakiem. Teraz rolnik może trafić na 2 lata za kraty.

Lublin: spór o miedzę między rolnikami jeden z nich chciał wyjaśnić biorąc siekierę

Do niebezpiecznego zajścia doszło w jednej wsi pod Lublinem około 20 listopada 2020 roku. Rolnik pracujący ciągnikiem na polu wezwał policję – prosił o pomoc informując, że został zaatakowany niebezpiecznym narzędziem przez swojego sąsiada.

Mundurowi natychmiast ruszyli na wskazane pole, gdzie zastali dwóch rolników. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z gospodarzy wykonywał prace polowe ciągnikiem na swoim polu. Na sąsiednie pole przyjechał jego sąsiad, który chciał zaorać pole.

Gdy zobaczył swojego sąsiada natychmiast wjechał ciągnikiem na jego grunt. Od razu wysiadł z pojazdu i z siekierą w ręku ruszył na pokrzywdzonego. Sprawca zaczął wymachiwać siekierą przed mieszkańcem gminy Bełżyce oraz wypowiadać groźby pozbawienia życia – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.  

r e k l a m a

45-rolnik może zostać skazany na 2 lata pozbawienia wolności

Agresywny 45-latek tłumaczył policjantom, że chciał jedynie porozmawiać z sąsiadem i wyjaśnić spór o pomoc. Jednak nie był w stanie wyjaśnić dlaczego zabrał ze sobą siekierę na tę rozmowę. 45-letni gospodarz został zatrzymany i został poddany nadzorowi policji. Za kierowanie pod adresem sąsiada gróźb karalnych może trafić nawet na 2 lata do więzienia.

 

Paweł Mikos
Fot. Ilustracyjne – kadr z filmu „Sami swoi” 

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a