Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Każdy może pomóc rolnikowi, który niemal zginął po zderzeniu z peugotem

Karol Pomeranek
Kategoria: Wiadomości
Każdy może pomóc rolnikowi, który niemal zginął po zderzeniu z peugotem
Wiadomości
Data publikacji 16.06.2022r.

Ciągnik prowadzony przez 55-letniego rolnika został staranowany przez auto, którym kierował kompletnie pijany 73-latek. Rolnik doznał tak poważnych obrażeń, że przez tygodnie leżał w śpiączce. Teraz okazało się, że nie może mówić, ruszać oczami, rękoma czy nogami. Jak można mu pomóc?

Pijany 73-latek w peugeocie staranował Ursusa

Do tragicznego wypadku z udziałem rolnika doszło 13 maja 2022 roku w Babicach pod Biłgorajem. Na tył ciągnika rolniczego marki Ursus najechał wówczas rozpędzony osobowy peugeot, którym podróżowały dwie osoby. Więcej na temat wypadku w artykule: „Tragiczny wypadek ciągnika i peugeota. Zmarła kobieta a rolnik walczy o życie”.

r e k l a m a

Przypomnijmy, w wyniku zdarzenia 66-letnia pasażerka osobówki poniosła śmierć na miejscu. Niemal bez szwanku wyszedł z niego siedzący obok niej 73-letni kierowca, który chwilę później „wydmuchał” policjantom aż 1,5 promila alkoholu. Już przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu.

55-letni rolnik wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji

r e k l a m a

Niestety, poważnych obrażeń ciała doznał wówczas 55-letni traktorzysta, tuż po wypadku przetransportowany śmigłowcem w ciężkim stanie do szpitala w Rzeszowie. 

Jak podaje córka poszkodowanego, mężczyzna przez dwa tygodnie znajdował się w śpiączce farmakologicznej.

– Obudził się, jednak uszkodzenia mózgu nie pozwalają na to, aby mógł mówić, ruszać oczami, rękoma czy nogami – podała Dominika Bździuch, córka poszkodowanego 55-latka. – Jest potrzebna długa i zarazem kosztowna rehabilitacja. Bardzo byśmy chcieli, aby znów był z nami w domu i mógł się jeszcze cieszyć z życia – dodaje.

Jak można pomóc rolnikowi spod Biłgoraju?

Każdy z nas może pomóc rolnikowi i jego rodzinie w tej trudnej sytuacji, ponieważ rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację 55-latka. Potrzeba aż 150 tys. złotych, ale każda wpłata przybliża gospodarza to powrotu do zdrowia. Jak do tej pory na apel rodziny odpowiedziało już ponad 300 osób i udało się zebrać niemal 25 tys. złotych.

– Dziękuję wszystkim za każdą wpłaconą złotówkę – dodaje córka rolnika,

Pomóc może każdy z nas! Wystarczy wejść na stronę: https://zrzutka.pl/puk84f i wpłacić dowolną kwotę.

Karol Pomernake
fot. PSP Biłgoraj

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a