Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

KE pozywa Niemcy za zbyt wysoki poziom azotanów

KE pozywa Niemcy za zbyt wysoki poziom azotanów
Wiadomości
Data publikacji 21.11.2016r.

Komisja Europejska podaje Niemcy do sądu z powodu wysokiego poziomu azotanów, które zostały wykryte w wodzie. Pozew przeciwko Niemcom został złożony w październiku. Komisja oskarża Berlin o niewdrożenie wystarczająco rygorystycznych środków przeciwko zanieczyszczeniu azotanami w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza jeśli chodzi o rozrzucanie obornika oraz stosowanie nawozów w rolnictwie.

Jednak raport z października br., przygotowany przez niemieckie ministerstwo środowiska i Federalną Agencję Ochrony Środowiska na temat stanu wody w kraju, stwierdził, że 96% wód podziemnych jest w „dobrym stanie ilościowym”, a 64% jest w „dobrym stanie chemicznym”.

r e k l a m a

Wysokie stężenie azotanów jest zaś wykrywane, jeżeli stan chemiczny jest oceniany jako „słaby”. Ministerstwo odniosło się do planowanych nowych wytycznych w rozporządzeniu nawozowym, podkreślając, iż najważniejsza jest równowaga interesów środowiskowych i praktyczne rozwiązania dla rolników. Za naruszenie dyrektywy azotanowej UE we wrześniu 2014 r. została ukarana Francja.

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak rolnik przyłapał celebrytę z Podlasia?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a