Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Krajowe Dni Kukurydzy: pokaz pracy czterech sieczkarń i 100 odmian kukurydzy na żywo

. .
Kategoria: Wiadomości
Krajowe Dni Kukurydzy: pokaz pracy czterech sieczkarń i 100 odmian kukurydzy na żywo
Wiadomości Krajowe Dni Kukurydzy 2022
Data publikacji 04.09.2022r.

Zapraszamy do Wilkowic na święto kukurydzy! Już w najbliższy wtorek w Wilkowicach odbędą się pierwsze z zaplanowanych Krajowych Dni Kukurydzy, podczas których odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć na żywo pokazy pracy sieczkarni, zapoznać się z ponad setką odmian kukurydzy oraz wziąć udział w specjalnej konferencji „Obniżyć nakłady w uprawie kukurydzy".

Krajowe Dni Kukurydzy 2022 już w najbliższy wtorek!

Tegoroczne Krajowe Dni Kukurydzy, zorganizowane przez Polski Związek Producentów Kukurydzy, odbywać się będą w dwóch różnych lokalizacjach. Pierwsza z dwóch przewidzianych imprez odbędzie się 6 września w Przedsiębiorstwie Rolnym Długie Stare Sp. z o.o. k. Leszna. Następnie plantatorzy kukurydzy i wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział w Krajowych Dniach 11 września w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

r e k l a m a

Moc atrakcji dla uczestników Krajowych Dni Kukurydzy w Wilkowicach

Pierwsza z przewidzianych imprez odbędzie się na gruntach należących do Przedsiębiorstwa Długie Stare. Co organizatorzy przygotowali dla uczestników? Między innymi pokazy jak radzą sobie w polu najnowsze sieczkarnie takich producentów jak John Deere, Claas, czy New Holland. Nie zabraknie też bron talerzowych Lemken, przyczepy zbierającej Schuitemaker czy siewnika Horizon. 

Czytaj więcej: Pokazy polowe sieczkarni czołowych producentów na Krajowych Dniach Kukurydzy 2022

Organizatorzy zadbali też o pełen wachlarz najróżniejszych odmian kukurydzy. Na poletkach pokazowych wysiano ponad 100 odmian kukurydzy 18 czołowych firm hodowlano-nasiennych. Rośliny wysiane na 40-metrowych poletkach pokazowych zostały wyselekcjonowane w taki sposób, aby rolnik z każdego zakątka Polski mógł znaleźć coś interesującego. 

Odwiedzający przez cały dzień trwania eventu będą mieli także okazję zapoznać się z ofertami firm partnerskich i skonsultować się z przedstawicielami firm przy stoiskach firmowych

Jak obniżyć nakłady w uprawie kukurydzy? Specjalna konferencja dla hodowców

Organizatorzy Krajowych Dni Kukurydzy 2022 zadbali też o wszystkich spragnionych wiedzy, chcących zwiększyć opłacalność swojej produkcji. Jak ograniczyć nakłady na uprawy kukurydzy? Jak dokarmiać kukurydzę przy wysokich cenach nawozów? Między innymi na te oraz inne pytania odpowiedzą Prof. dr hab. Tadeusz Michalski, prezes PZPK oraz prof. dr hab. Piotr Szulc z Katedry Agronomii Uniwersytetu Przyrodniczy w Poznaniu. Po obu prelekcjach nastąpi czas na dyskusję z uczestnikami konferencji i możliwość zadawania pytań. Zapraszamy również do wzięcia udziału w specjalnym konkursie "Z kukurydzą za pan - brat", w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe.

Żeby wziąć za darmo udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie Krajowe Dni Kukurydzy 2022 i wypełnić formularz!

Współorganizatorem i głównym patronem medialnym jest Tygodnik Poradnik Rolniczy. Serdecznie zapraszamy!  

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcie: Pixabay

Widziałeś już nasze video "Jak uprawiać kukurydzę, by dała wysoki plon i zysk?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a