Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ostatni rolnik w Lublinie likwiduje pole. Czy deweloper dopiął swego?

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Ostatni rolnik w Lublinie likwiduje pole. Czy deweloper dopiął swego?
Wiadomości
Data publikacji 18.05.2022r.

Najsłynniejszy rolnik z Lublina w tym sezonie na lubelskim blokowisku posiał rzepak. Ale dwa dni temu na jednym z tych poletek rzepak został zniszczony, a pole ogrodzone siatką. Czy to znaczy, że działka została sprzedana?

Początek końca upraw między blokami przy ul. Jantarowej w Lublinie?

O rolniku spod Lublina jest głośno w polskich i światowych mediach od dobrych kilku lat. Media przyciągają malownicze obrazki ze żniw czy orki prowadzonych dosłownie między blokami mieszkalnymi przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym w Lublinie.

To nie rolnicy przyszli do miasta, to deweloperzy wykupili ziemię. W ten sposób wyrosło tu nowe osiedle. Jednak nie wszyscy rolnicy sprzedali swoje grunty. Kilka poletek jest wciąż uprawianych. 

- Dwa dni temu na jednym z tych pól byli jacyś ludzie. Wyglądało, jakby się naradzali – mówi mieszkanka bloku, która część upraw słynnego rolnika może obserwować ze swojego balkonu. – A na drugi dzień po kwitnącym rzepaku nie było już śladu, pojawiło się ogrodzenie.

Na kilku pozostałych działkach nic się nie zmieniło, rzepak wciąż kwitnie.

r e k l a m a

Deweloperzy od dawna ostrzyli sobie zęby na te działki 

Janusz Wydra, rolnik uprawiający działki na lubelskim osiedlu, w rozmowach z lokalnymi mediami informował, że działki, które obsiewa na lubelskim osiedlu należą do jego teścia i deweloperzy dzwonią regularnie z propozycjami ich odkupienia. Dotychczas słyszeli odpowiedź odmowną. Czy to się zmieniło?  

Okazuje się, że nie. Poletko wydzierżawiła lubelska firma Hemplab, zajmująca się m.in. przetwarzaniem konopi włóknistych. – Konopie zostały już w tym miejscu wysiane. Dlaczego właśnie ta działka? Zależało nam na lokalizacji możliwie blisko naszej siedziby - tłumaczy Kamila Najda, dyr. ds. sprzedaży firmy.

Krzysztof Janisławski

Fot. Krzysztof Janisławski

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a