Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Pijany traktorzysta miał pecha. Blokował drogę ciągnikiem policjantowi

Pijany traktorzysta miał pecha. Blokował drogę ciągnikiem policjantowi
Wiadomości Policja
Data publikacji 17.05.2021r.

Strażak, policjant i osoba cywilna udaremniła dalszą jazdę pijanemu młodemu traktorzyście. 22-latek nie dość, że miał niemal 3 promile alkoholu, to jeszcze dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Śrem. Funkcjonariusze po służbie udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierującemu

W sobotę 15 maja na lokalnej drodze relacji Mchy – Kołacin (woj. wielkopolskie), trójka znajomych: policjant KPP Śrem, strażak zawodowy i pracownik salonu samochodowego, wracali wspólnie samochodem.  W pewnym momencie mężczyźni zauważyli jadący przed nimi ciągnik rolniczy, który poruszał się całą szerokością jezdni, uniemożliwiał wyprzedzanie i stwarzał zagrożenie na drodze.

r e k l a m a

Podróżujący autem podejrzewali, że kierowca ciągnika może być pijany. Interweniowali.

Agresywny traktorzysta z 3 promilami w organizmie

r e k l a m a

– Strażakowi, który kierował peugeotem, udało się wyprzedzić ciągnik i go skutecznie zablokować. Mężczyźni od kierującego ciągnikiem wyczuli silną woń alkoholu, poza tym traktorzysta był agresywny i próbował uciekać. Trzech kolegów wspólnie interweniowało i uniemożliwiło ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy – przebieg interwencji relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska, rzecznik prasowy KPP w Śremie.

Kiedy na miejscu pojawiła się policja okazało się, że przypuszczenia trójki znajomych okazały się trafne. Młody, bo zaledwie 22-letni traktorzysta, był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile alkoholu.

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów się nie sprawdził

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie ma on prawa kierować pojazdami mechanicznymi, 22-latek z gminy Książ Wielkopolski, mimo młodego wieku, ma już orzeczony przez sąd w Jarocinie dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, bowiem już wcześniej kierował w stanie nietrzeźwości.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Koszulka męska Uwolnić Orkę – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Koszulka męska Uwolnić Orkę – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

35,00 zł

Cena regularna 40,00 zł

SPRAWDŹ

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. policja

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a