Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Pocisk moździerzowy utkwił w glebogryzarce. O włos od tragedii pod Legnicą

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Pocisk moździerzowy utkwił w glebogryzarce. O włos od tragedii pod Legnicą
Wiadomości
Data publikacji 07.04.2022r.

Rolnik spod Legnicy miał mnóstwo szczęścia. Podczas spulchniania ziemi glebogryzarką natknął się na niewybuch. Pocisk utkwił w maszynie i zablokował ją. Rolnik natychmiast przerwał pracę i zawiadomił policjantów. To była jedyna słuszna decyzja.

Rolnik pracujący glebogryzarką natrafił na niebezpieczne znalezisko

Policja poinformowała właśnie o wydarzeniach, do których doszło pod koniec ubiegłego tygodnia.

r e k l a m a

- Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację od właściciela posesji w Kawicach o znalezionym przez niego niewypale – informuje asp. szt. Monika Kaleta z KMP w Legnicy.

Rolnik spulchniał glebę na swojej działce przy pomocy glebogryzarki. Nagle maszyna się zatrzymała. – Gdy mężczyzna zobaczył, że elementy urządzenia zostały zablokowane przez przedmiot przypominający niewypał, postanowił zawiadomić policję – kontynuuje Monika Kaleta.

r e k l a m a

Niewybuchem znalezionym w Kawicach koło Legnicy zajęli się saperzy

Skierowani na miejsce policjanci legnickiej komendy potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli teren do przyjazdu grupy saperskiej z Głogowa, która zutylizowała niewypał.

Okazało się, że był to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. - Dzięki świadomej i odpowiedzialnej postawie właściciela posesji nie doszło do nieszczęścia – podsumowuje policjantka.

Znalazłeś niewybuch? Zawiadom policję

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Zestaw dzwonków na telefon Tygodnik Poradnik Rolniczy

Zestaw dzwonków na telefon Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

30,00 zł SPRAWDŹ

Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu.

Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć i zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Następnie należy niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym policję.

Krzysztof Janisławski

Fot. KMP w Legnicy

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a