Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pożar gospodarstwa pod Nowym Sączem. Zwierzęta spłonęły żywcem

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Pożar gospodarstwa pod Nowym Sączem. Zwierzęta spłonęły żywcem
Wiadomości
Data publikacji 22.09.2021r.

Podpalenie było prawdopodobną przyczyną pożaru stodoły z sianem w Brzezinach w pow. ryckim. To kolejny groźny pożar w ostatnich dniach: w Łomnicy Zdroju koło Nowego Sącza spalił się budynek gospodarczy. W środku były zwierzęta, maszyny i urządzenia.

W Brzezinach koło Ryk paliła się stodoła

Do pożaru doszło we wtorek przed godz. 22 w miejscowości Brzeziny w powiecie ryckim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek gospodarczy, w którym składowane było siano oraz znajdował się sprzęt rolniczy.

- Na miejscu interweniowali strażacy z Ryk, Brzezin, Stężycy, Starej Rokitni oraz Kletni. W sumie siedem zastępów. Po przyjeździe pierwszych strażaków okazało się, że ogień obejmował już elementy konstrukcji dachu – mówi brygadier Jarosław Lasek z KP PSP w Rykach.

r e k l a m a

Podpalenie możliwą przyczyną pożaru stodoły

Akcja trwała kilka godzin. Do przerzucania siana strażacy wykorzystali ładowarkę teleskopową. Wywozili siano z budynku i polewali wodą. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

KP PSP w Rykach informuje też, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie. – Wstępne straty są szacowane na ok. 30 tys. zł, z czego zniszczenia budynku to 20 tys. zł – dodaje brygadier Jarosław Lasek.

Pożar budynku gospodarczego w Łomnicy Zdroju

Kilka dni wcześniej, w nocy z 18 na 19 września, doszło do pożaru w Łomnicy Zdroju. W momencie przyjazdu na miejsce jednostek ratowniczo-gaśniczych budynek gospodarczy stał już cały w ogniu. W pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz dom. 

W płonącym budynku znajdowały się zwierzęta hodowlane tj. koń, cielęta i świnie. W chwili dotarcia straży na miejsce, dach oraz strop były już zawalone.

r e k l a m a

Koń, cielęta i świnie zginęły w pożarze budynku gospodarczego

41 strażaków z 13 zastępów walczyło z pożarem przez ponad siedem godzin. Nie mieli możliwości dotarcia do zwierząt. Akcję dodatkowo utrudniało ukształtowanie terenu. Samochody pożarnicze nie mogły podjechać bezpośrednio do miejsca pożaru.

Budynku gospodarczego nie udało się uratować, zginęły zwierzęta, zniszczeniu uległy maszyny i urządzenia. Przyczyna tego pożaru nie jest znana.

Krzysztof Janisławski

Fot. DNews, KM PSP w Nowym Sączu

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a