Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

„Pożyczył” ciągnik od rolnika. Grozi mu 8 lat więzienia

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
„Pożyczył” ciągnik od rolnika. Grozi mu 8 lat więzienia
Wiadomości Policja
Data publikacji 29.05.2021r.

22-latek z Tarnowa wszedł do gospodarstwa sąsiada, otworzył stodołę i zabrał stamtąd ciągnik rolniczy. Następnie odjechał Ursusem jak własnym traktorem. Zarzeka się, że chciał oddać maszynę rolniczą, ale grozi mu aż do 8 lat pozbawienia wolności.

Tarnów: Ukradł sąsiadowi ciągnik i zarzeka się, że chciał oddać

W maju we wsi Pawęzów pod Tarnowem (woj. podkarpackie) właściciele gospodarstwa zauważyli, że ze stodoły zniknął im ciągnik rolniczy marki Ursus. Zanim rodzina rolnika zawiadomiła policjantów, zdążyła wcześniej wypatrzeć ich ciągnik porzucony na jednym z pól w okolicy.

r e k l a m a

Mimo wszystko córka gospodarza zgłosiła sprawę w Komisariacie Policji Tarnów-Centrum. Policjanci, którzy zajęli się sprawą bardzo szybko ustalili, że za kradzież Ursusa odpowiada 22-letni mieszkaniec Tarnowa, który wykorzystywał ciągnik rolniczy do wywożenia drewna z lasu.

– Podczas jednego takiego przejazdu zakopał pojazd w błocie. Aby wydobyć go z pułapki, wpadł na pomysł, że skorzysta z Ursusa należącego do ojca zgłaszającej i z jego pomocą wyciągnie zagrzebany w lesie ciągnik. Nie mówiąc nic właścicielowi, tak właśnie zrobił. Zakradł się do stodoły i niezauważony przez nikogo, odjechał w stronę lasu – informuje asp. sztab. Pawł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

r e k l a m a

 

Za krótkotrwałe użycie ciągnika grozi do 8 lat pozbawienia wolności

Kiedy został zatrzymany przez policjantów, tłumaczył się mundurowym, że chciał tylko pożyczyć ciągnik od rolnika, żeby wyciągnąć z błota drugi traktor, którym pracował i natychmiast po tej operacji miał zwrócić traktor. Jednak nie udało mu się wydobyć traktora z pułapki za to w Ursusie, który „pożyczył” skończyło się paliwo. Dlatego miał porzucić ciągnik w szczerym polu.

Policjanci z Tarnowa zarzucili mężczyźnie krótkotrwały zabór pojazdu mechanicznego – przestępstwo zagrożone w tym przypadku karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do 8 lat. 22-latek przyznał się do niego i chciał skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze – dodaje asp. sztab.. Paweł Klimek.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Kamizelka męska - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Kamizelka męska - Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

189,00 zł

Cena regularna 219,00 zł

SPRAWDŹ

 

Paweł Mikos

Fot. pixabay (zdjęcie poglądowe)

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a